GeriModa Trendleri 2012-2013 modası: maskülen kadınlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2012-2013 modası: maskülen kadınlar

2012-2013 modası: maskülen kadınlar

"Fransızca'da erkek anlamına gelen maskülen kelimesi artık modada da sık sık rastladığımız bir terim"

Kadının çekiciliğini kullanmak yerine, daha erkeksi bir modaya ayak uydurması her ne kadar kulağa korkunç gelse de örnekleri oldukça seksi görünebiliyor. Bir kaç sezondur kendini gösteren bu moda, kadına bambaşka bir hava katıyor.

Erkeksi kadınlar, artık çok daha cesur ve yaratıcı. Smokin giyme modasıyla başlayan maskülenlik, kravat ve Oxford ayakkabı ile hızla yayıldı. Uzun boylu kadınların sıkça tercih ettiği bu stil, kolaylıkla dikkatleri üzerinize toplamanıza ve ilgi odağı olmanıza yardımcı olacak. Ayrıca erkeklerin, erkek kıyafeti giyen kadınları seksi bulduğu da bir gerçek.

Kendilerini bu tarz kıyafetler içerisinde daha rahat ve güvende hisseden kadınlar, bu tarzdan güç alıyorlar. Yeni sezonda boyna kadar iliklenmiş bir gömlek ya da erkeksi bir şapkayla tamamlanmış takım elbiseli kadınları günlük hayatta görmemiz şaşırtıcı olmayacak. Bu erkeksiliğin içine karıştırdığınız bir parça feminenlikle modada çığır açabilirsiniz.

2012 yaz modası söz konusuysa, güçlü ve maskülen kadınlar modanın öncüsü olacaklar. Sizde erkek gibi giyinmenin rahatlığını yaşamak istiyorsanız, bu tarz tam size göre!