GeriKişisel Bakım 10 doğal öneriyle kusursuz olun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

10 doğal öneriyle kusursuz olun!

10 doğal öneriyle kusursuz olun!

"Kadın güzelliğini geliştirmede yeni eğilimler doğayı işaret ediyor."

Vücudu etkileyen çeşitli şifalı otlar ve özleri içerdikleri vitaminler, proteinler, yağlar ve aktif bileşenleri nedeniyle hücre süreçlerinin normalleştirilmesini, kırışıklıkların önlemesini sağlıyor. Bazı meyve asitleri, cildin hızla yenilenmesini destekliyor ve zararlı çevresel etkilerden koruyor. Tahriş olmuş ve sarkmış deriyi daha elastik hale getiriyor. ,

Farklı bakım yollarına ulaşmak isteyenler, tabiatta çok sayıda malzeme ile karşılaşıyorlar. Bizler herbalistler olarak, güzellik ve gençliği uzatmayı öğrenmek isteyenlere yeşil örtüden en faydalı olanları seçerek ayıklıyoruz ve formülleri sunuyoruz. Otlar güzellik ve beslenme kültürünün bir parçası. Geleneksel yollarla vücut, cilt, saç mükemmelliğini elde etmek ve gençliği korumak için onların şifa gücü ve iyileştirici özelliklerini iyi öğrenmek gerekir. Her zaman size uygun doğal bir araç bulabilirsiniz.

Yenilemeyi çiçek özleri ve bitki ekstreleriyle deneyin


Son zamanlarda bir çok bitkinin yeni özellikleri keşfedildi. İçinde katkı maddeleri bulunan güzellik ürünlerinin zararları anlaşıldıkça doğadaki özellikler değer kazandı. Koruma ve yenileme amaçlı bir çok çiçek özü ve bitki ektresi içeren doğal kozmetik üretildi. Bitkilerin olağanüstü özellikleri kırışıkları gideriyor, yaraları iyileştiriyor, derinin metabolik süreçlerini harekete geçiriyor.

Yüz, el, ayak, saç ve cilde yarar sağlayan gerekli koşulları sağlayan antioksidanlar çok pahalı yüz kremleri içinde bulunuyor. Oysa doğadaki bazı ot ve orman meyvelerinde bu antioksidanlar büyük miktarlarda mevcut. Bu doğal ürünlerin tüketimi kırışıklıkları önler ve cildi formda tutar.

-Modern kadın kaç yaşında olursa olsun bakımlı ve güzel görünmek istiyor. Yaşın ilerlemesi sonucunda, kolajen dokusunun yıpranmasıyla sarkma ve kırışıklıkların oluşumu engellenmiyor. Öyle bitki ve besinler var ki bu sorunlara çözüm kazandıran. Özellikle ananas! Bu meyve doğal kolajen üretimini uyarır. Ananas, hem yiyerek hem suyu yüze sürülerek faydalanılan bir "güzellik besini". Mineraller, demir, magnezyum, manganez, potasyum içerir.

 Bazı dizi yıldızları doğanın rehberliğinde güzelleşiyor


-Bitkilerle, doğal ürünlerle bakımı alışkanlık haline getiren insanların cilt görünüşü dikkat çekiyor. Bunlar arasında ünlü insanlar da var. Dizilerdeki ünlü oyuncuların bazıları güzellik sırlarını vermekten çekinmiyor. Tuba Büyüküstün, cildinin güzelliği için hergün maydanoz tükettiğini, bu sebzenin suyundan yararlandığını açıkladı. Peki bu mucize besini nasıl kullanabilirsiniz: Maydanozu ince ince kesin ve kaynatın. Suyunu soğuttuktan sonra cildinize pamukla sürün. 30 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı hergün yapabilirsiniz. Arkasından mutlaka doğal ürünlerle üretilmiş nemlendirici sürün. 30 gün sorra cildinizdeki farkı göreceksiniz.

-C, B1 ve B2 vitaminlerince zengin bir besin Yaban Mersin'i. Organik asitler, şeker, karotin vb. barındırıyor. İçeriğinde yer alan bazı protein ve etken maddeler yaşlanmaye neden olan oluşumları yavaşlatıyor. Yazın taze olarak kullanın, kışın yapraklarından yapılmış çayı tüketin.

Kırmızı güzellik sırrı karpuz


-Karpuz suyundan iyi bir cilt için yararların. Küp şeklinde kestiğiniz ve dolapta dondurduğunuz karpuzu yüzünüzde gezdirin. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.. Bu işlemi hergün yaptığınızda cildin yenilendiğini göreceksiniz.

-Zencefilin rejeneratif(hücre yenileyici) ve gençleştirici etkisi bulunuyor. Cildin ihtiyacı olan bir çok maddeye sahip olan zencefil, yaşam enerjisi ile dolu bir baharat. Ilık suda bekletin ve pamuğa batırarak yüzünüzü silin. Deri suyu emdikten sonra 15 dakika bekleyin ve yıkayın, nemlendirici sürün.

-Cildinize olağanüstü hassasiyet ve gençlik vermek istiyorsanız, düzenli "hayat ve sağlık" iksirinden mutlaka haberli olmasalısınız. Yeşil Çay'dan! Mükemmel bir antioksidandır. Günde üç bardak için. Soğutulmuş çay suyu ile yüzünüzü silin.

-Pancar suyu doğal demir içeriyor. Tüm organların oksijen kaynağı. Kan hücrelerinin oluşumunu teşvik ediyor, kanı yeniliyor.

Bu lezzetli ve sağlıklı sebze, taze bir cilt ve doğal bir parlaklık getiriyor.

-Güvenebileceğiniz ve hergün tüketmekle büyük yarar sağlayacağınız bir ot ısırgan. Tohumunu balla karıştırarak, her akşam yatmadan önce yiyebilirsiniz. Tohumunu veya yapraklarını kaynatın. Suyunu şişeye koyarak buzdolabında saklayın. Bu sıvı ile gece yatmadan önce yüzünüzü silin.

-Elma, kuru cildi gençleştirir ve beyazlatır. Kabuğu soyulmuş meyveyi rendeleyin. Püreden çıkar suyu yüz ve boyunda 15-20 dakika bekletin.

-Hindistan cevizi çok iyi bir nemlendirici. Mutlaka yağını kullanın, besin olarak da tüketin.

Bitkisel uygulamalar gerçekleştirdiğim, doğal bakım danışmanlığı yaptığım Latilia Güzellik Merkezi'nde bitkisel güzellik ve doğal zayıflama yöntemleri ile ilgili soru içeren maillerinizi aldım, sırasıyla yanıtlıyorum. Kainatın güzellik deposunda her ne isterseniz var! Precelsus'un "Bütün dağlar, tepeler ve otlaklar birer eczanedir" sözünü herzamanki gibi anımsatıyorum.. Sorularınız, aşağıdaki mail ve telefonlarla hemen bana ulaşacaktır..

Besininiz ilacınız, doğa dostunuz olsun!

Herbalist Tarkan Güveloğlu
Mahmure.com Uzmanı
İletişim Tel: 0216 414 97 16
bilgi@herbalisttarkan.com
www.herbalisttarkan.com