Dünya Haberleri

DÜNYA

  Mahmud Abbas, Putin ile görüştü

  A.A-Moskova
  31 Temmuz 2007 - 14:47Son Güncelleme : 31 Temmuz 2007 - 14:47

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı, "Filistinlilerin meşru lideri" olarak destekleyeceklerini bildirdi.

  Putin, ülkesini ziyaret eden Abbas ile görüşmesinde, Filistin halkı arasında işbirliğini sağlamak için Devlet Başkanı Abbas'ın elinden gelen her şeyi yapacağı konusunda emin olduğunu ifade etti.

  Rusya Devlet Başkanı, "Rusya'nın sizi Filistin halkının meşru lideri olarak destekleyeceği hususunda sizi temin etmek isterim. Biz Filistin halkının Filistin devleti kurulması yönündeki meşru hakkını her zaman savunduk" dedi.

  Abbas da, yaptığı konuşmada, "Yakın zamanda Gazze Şeridi'nde çok acılı ve zor olaylar yaşadık. Ancak bunun üstesinden gelmek ve normal duruma dönmek için elimizden geleni yapmaktan kaçınmayacağız. Böylece yolumuza devam edebiliriz" diye konuştu.

  Gazze Şeridi'nde denetimin Hamas örgütünün eline geçmesiyle ilgili olarak, "bu olaya rağmen Filistin halkı için sorumluluk duyduklarını" ifade eden Abbas, dost ülkelerden sosyal ve ekonomik durumun daha da kötü hale gelmemesi için Filistin'e insani yardımda bulunmalarını istediklerini kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı