EDİRNE HABERLERİ

Mahkumların Yetiştirdiği Turplar Görenleri Hayrete Düşürüyor

IHA
30.10.2015 - 17:33Son Güncelleme :

EDİRNE'DE MAHKUMLARIN YETİŞTİRDİĞİ TURPLAR GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR.

IHA

Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu’daki mahkumların yetiştirdiği turplar, büyüklüğüyle görenleri hayrete düşürüyor. Kurumun satış noktalarında alıcısını bekleyen turpların tanesi yaklaşık 1 buçuk kilogram ağırlığında satışa sunuluyor.
Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun bereketli tarım alanlarında yetişen turpların büyüklüğü şeker pancarını aratmayacak cinsten. Ağırlıkları ortalama bir kilogramı geçen turplar, kurumun satış noktalarında satışa sunuluyor. Mevsiminde rağbet gören turpların bir tanesinin ortalama 10 kişilik olduğu da yetkililer tarafından açıklanıyor.
’Bacasız Fabrika’ olarak nitelendirilen ve her geçen gün bir çok sektörde yetiştirdiği ve ürettiği ürünleri pazarlama imkanı bulan kurumun mevsiminde yetiştirdiği sebze ve meyveler ise tüketiciler tarafından oldukça rağbet görüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Mahkumların Yetiştirdiği Turplar Görenleri Hayrete Düşürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mahkumların Yetiştirdiği Turplar Görenleri Hayrete Düşürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı