Gündem Haberleri

  Mahkum aracı kaza yapınca dehşet yaşandı

  Fırat KESKİNKILIÇ- Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA)
  05.07.2007 - 13:06 | Son Güncelleme:

  İstanbul Kartal Cezaevi'nden Edirne'ye mahkum getiren cezaevi nakil aracına Kırklareli yol kavşağında kamyonet çarptı. Kazanın ardından önlem alan askerlerden jandarma eri 20 yaşındaki Özgür Hezer'e yoldan geçen bir otomobil çarptı. Otomobilin çarptığı jandarma eri Hezer şehit olurken otomobil sürücüsü ise itfaiye ekiplerinin geç gelmesi sonucu yanarak öldü.

  DEHŞETİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  Adalet Bakanlığı'na ait 38 yaşındaki İsmet Yılmaz yönetimindeki 34 BSD 71 plakalı cezaevi nakil aracı İstanbul Kartal H Tipi Cezaevi'nden aldığı hükümlü ve tutukluyu Edirne Kapalı Cezaevi'ne bıraktı. Buradan kalan 17 tutuklu ve hükümlüyü Kırklareli'ne götürmek için ayrılan cezaevi ring aracı saat 01.30 sıralarında kavşakta Kırklareli yoluna dönerken, Havsa'dan Edirne yönüne gelen 45 yaşındaki Halil Yetiş'ın kullandığı 34 BD 6882 plakalı kamyonet çarptı. Kamonetin sağ tarafından çarptığı cezaevi aracı savrulup Edirne yönüne döndü.

  Kaza nedeniyle araçta bulunan jandarmalar aşağı inerek çevrede önlem aldı, tutuklu ve hükümlüler araçta beklemeye başladı. Yaklaşık 10 dakika sonra Edirne'den Havsa yönüne giden Serkan Filiz yönetimindeki 22 HS 609 plakalı otomobil kavşakta kaza yapan cezaevi aracının çevresinde güvenlik önlemi alan görevlilerden jandarma er Özgür Hezer'e hıtla çarptı. Çarpmanın etkisiyle havaya fırlayan Hezer, 20 metre savrularak asfaltın üstüne düşüp şehit olurken, hızını alamayıp kaza yapan cezaevi aracına vuran otomobil alev alıp yanmaya başladı.

  Kaza yerine gelen polisler Edirne Belediyesi itfaiye ekiplerine haber vererek yardım istedi. Motor bölümünden otomobilin yanmaya başlamasını dehşet içinde izleyen trafik polisleri telsizle haber merkezini sık sık uyararak, ‘İtfaiyeyi yeniden uyarın, otomobil yanıyor’ anonsu yaptı. İtfaiye ekipleri gecikince aracın motor bölümünden başlayan alevler her tarafını sardı. Bunun üzerine polisler haber merkezine, ‘İtfaiye gelmedi, çok geç sürücü yanıyor’ anonsu yaptı. Trafik polislerinin gözleri önünde otomobil sürücüsü Serkan Filiz yanarak öldü.

  PLAZADA SAKLADILAR

  Görevli jandarmalar kazaya karışan otomobilin yanmaya başlaması üzerine ring aracının kapılarını açarak içinde bunun 17 hükümlü ve tutukluyu dışarı çıkardı. Hükümlü ve tutuklular kaza yerinin yanında bulunan bir otomobil şirketinin satış bölümüne götürüldü. Yanan aracın tamamen söndürülmesinden sonra olay yerine gelen jandarmaya ait araçlarla hükümlü ve tutuklular Edirne Kapalı Cezaevi'ne taşındı. Bu sırada görüntü alan gazeteciler ile güvenlik güçleri arasında tartışma çıktı.

  SAVCININ GELMESİ BEKLENDİ

  Şehit olan jandarma er Özgür Hezer ve yanarak ölen otomobil sürücüsü Serkan Filiz'in cesetlerinin kaldırılması için 3 saat süre ile nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Adnan Rıza Kurtoğlu’nun gelmesi beklendi. Savcı Kurtoğlu'nun olay yerine gelmesinden sonra cesetler kaldırıldı.

  Kaza yerine gelen Serkan Filiz'in yakınları ise sinir krizleri geçidi. Gözyaşlarına boğulan ve kendilerini yerden yere atan Filiz'in yakınları polis ekipleri yalvararak, “Ne olur Serkan'ı bir kere görelim” diye feryat etti. Güçlükle sakinleştirilen Filiz'in yakınları kaza yerinden uzaklaştırıldı.

  Edirne Jandarma Komutanı Albay Burhan Ergin kaza yerine gelerek inceleme yaptı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı