Ege Haberleri

  Mahkeme resti

  Ergin KARATAŞ, (DHA)
  05.08.2012 - 11:12 | Son Güncelleme:

  KSK Başkanı Büyükoral, Divan’ı kongre kararı konusunda uyardı.

  Karşıyaka’da Divan Kurulu’nun 9 Ağustos’ta yapacağı toplantıya katılmayı reddeden Başkan Cihan Büyükoral, kongre kararı alınması durumunda mahkemeye gidilebileceğini açıkladı. Kulüp tüzüğünde Divan’ın, toplantıya katılan üye sayısının yarısından bir fazlasının onaylaması halinde kulübü kongreye götürebileceğinin doğru olduğunu, ancak Dernekler Kanunu’nda da farklı ifadelerin bulunduğunu belirten Büyükoral, şunları söyledi:
  “Dernekler Kanunu’na göre Divan yalnızca tavsiye kararı alabilir, uygulanması zorunluluk değil. Eğer 9 Ağustos’ta kongre kararı çıkarsa, işin hukuki boyutuna bakarız.” Karşıyaka Taraftarlar Derneği’nin, Yalı Caddesi’ndeki lokalin balkonuna kendisine ithafen “Oğlum bak git” yazılı pankart açmasına da oldukça üzülen Büyükoral, “Yorum yapamıyorum. Yönetim kongrede gelir, kongrede gider” diye konuştu.


  Fedakar Dalmat
  240 bin Euro’ya mal olan Fransız Dalmat’nın, Karşıyaka’ya gelmek için 50 bin Euro’dan vazgeçtiği ortaya çıktı. “Şanlıurfa 290 bin Euro vermesine rağmen Dalmat bizi seçti” diyen Başkan Cihan Büyükoral, “İkinci yıl da kalmasını isteseydik 450 bin euro vermek zorunda kalacaktık. Bu para çok olduğu için tek yıllık anlaştık” dedi. Bu arada Kaf-Kaf, Boluspor’un 40 bin TL kiralama bedeli istemesi üzerine Sercan Türkeri transferini askıya aldı.


  KSK-Bilbao Nijeryalı Akin  için yarışıyor
  Yerli oyuncularının tamamının katılımıyla işbaşı yapan Pınar KSK, son yabancı transferini de yapabilmek için Nijeryalı pivot Akin Akingbala’dan haber bekliyor. Kaf-Kaf’ın, İspanyol ekibi Bilbao’nun devreye girmesi nedeniyle transferi bitiremediği öğrenildi. Fransız temsilcisi Nancy’de 3 başarılı sezon geçiren Akingbala’ya yeni bir teklif daha sunacak olan KSK, ağustos sonunda tüm yabancılarını İzmir’e getirmeyi planlıyor.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı