Gündem Haberleri

  Mahkeme kararıyla partideki görevlerine döndüler

  Aydın ARSLANYILMAZ/ZONGULDAK, (DHA)
  24.10.2007 - 15:14 | Son Güncelleme:

  CHP Zonguldak İl Başkanlığı'nın görevden aldığı Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Koltuk ve 14 yönetim kurulu üyesi, mahkeme kararıyla görevlerine iade edildi.

  CHP Zonguldak İl Başkanlığı iki hafta önce Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Koltuk ve 14 yönetim kurulu üyesini görevden aldı. Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Koltuk ve yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtıkları davayı kazanarak görevlerine iade edildi. Koltuk, görevden alınmalarının hukuka aykırı bir uygulama olduğunu belirterek, “Bizi parti tüzüğünün 43/A maddesine göre görevden aldılar. Yani ‘yeterince çalışmamak, yazışmalara cevap vermemek’ gerekçesiyle. Ama önce bize ihtar verip, süre vermeleri gerekiyordu. Bunları yerine getirmediler. Atanan bir il yönetimi tarafından merkez ilçe yönetimi olarak görevden alındık. Hukuka aykırı bir uygulamaydı. Yasal yönlerden hakkımızı aradık ve mahkeme kararını verdi. Bu aşamadan sonra biz gidip partideki görevimize başlayacağız. Kimseyle kavga- gürültümüz yok. Kavgamız partimizin iktidar olma kavgası olacaktır” dedi. “Seçimle gelen seçimle gider” diyen Koltuk, şöyle devam etti:

  “Böyle hukuk dışı uygulamalar özellikle bizim partimize hiç yakışmıyor. Bundan sonra ben de, gereken ne ise bizlere karşı hukuk dışı uygulamalar ne olursa olsun mahkemelerde hakkımı arayacağım. Ben şu anki il başkanından şunu beklerim, bu kararı uygulasın. Biz mahkeme kararıyla geldik, oraya oturmamızda bize yardımcı olsun. Seçimlerde Türkiye genelinde en başarılı 6 ilden biri ve Zonguldak genelinde de en başarılı ilçe olmuştuk.”

  Mahkeme kararının henüz ellerine ulaşmadığını belirten CHP İl Başkanı Osman Yayla, tebliğ edildikten sonra gereken değerlendirmeyi yapacaklarını kaydetti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı