« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mahkeme kararı:Burası stat değil

45 dakika süren mahkemede avukat Kezban Hatemi’ye Divan Başkanı Türker Arslan ‘Her şeye itiraz ediyorsunuz’ diye tepki gösterdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

VE Galatasaray sandığa gidiyor... Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi dün yaptığı 45 dakikalık ara duruşmada 14 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan seçim için konulan tedbiri kaldırdı. Saat 10.00’da başlayan davada hakim Ayla Akdüzen, iki tarafı da dinledikten sonra daha G.Saray camiasını sevindiren kararı verdi.

Arslan-Sarı tepki gösterdi

27 Mart’taki Genel Kurul sonrası kulüp üyesi Kayhan Berberoğlu’nun açtığı dava sonucu yürütmeyi durdurma kararı alınması ve bu karara karşılık Sinan Kalpakçıoğlu ile Erol Aksoy’un açtığı karşı davaya Mali Genel Kurulu yöneten Divan Başkanı Türker Arslan ve 5 heyet üyesi de “Dinlenmemiz gerek” diyerek davaya müdahil oldu. Davada Berberoğlu’nun avukatı Kezban Hatemi ile kongre üyeleri arasında tartışmalar yaşandı.:

Yeterince dinledik

Avukat Hatemi:
Tedbirin devamı kararı alınmasını istiyoruz. Genel Kurul’da tutulan tutanaklar birbiriyle uyumsuzdur. Hukuka aykırı bir durum söz konusu. Tedbirin devamı kararı verilmesini talep ediyorum.
-Erol Aksoy: Verilen ihtiyati tedbir tüzüğün 87/22 maddesine göre mi yoksa, 28/1 maddesine mi göre verildiğinin de açıklanmasını talep ediyorum. Tedbirin kaldırılmasını talep ediyorum.
-Türker Arslan ve üye Suat Sarı;
Her şeye itiraz ediyorsunuz hanımefendi. Lütfen biz sizi yeterince  dinledik ve siz savunmanızı yaptınız.
-Hatemi: Burası stadyum değil.

Arda için de karar alın

-Sinan Kalpakçıoğlu ve Erol Aksoy’un avukatı
-Kadir Akyıldız “Burası stadyum değil. TV oturumu hiç değil. Hukukun içinde konuşalım. Yanlış anlamayın sayın yargıç ancak, tedbir kararı şaşırtıcı. Siz bu kararla G.Saray Kulübü’nün önüne geçiyorsunuz. Buna hakkınız yok. Seçime ve kongreye engel yoktur. Bu zaten yönetimin kararı. Bu G.Saray’ın iç işleri. Mahkeme, G.Saray yönetiminin yerine geçiyor. O zaman mahkeme Arda ile Kewell’ın da, oynamaması konusunda karar alsın. İhtiyati tedbirin kaldırılmasını istiyoruz.

Darbe Genel Kurulu!

-Kezban Hatemi: Muhalefet ne istiyor? Darbe yapar gibi Genel Kurul oylamasının sayılmasını engellemişlerdir. Darbe ile Genel Kurul yapmaya çalışıyorlar. O yapılan Mali Genel Kurul değil, Darbe Genel Kurulu idi.
-Bir üye: Yok artık Ergenekon.
Konuşmalar dinlendikten sonra hakim Ayla Akgündüz, “Burası açık oturum değil. Karşılıklı cevaplar olmaz” diyerek 45 dakikalık davanın ardından tedbiri kaldığını açıkladı.

Mahvetmeye çalıştınız

-Hışımla salonu terk eden avukat Kezban Hatemi ile davacı Sinan Kalpakçıoğlu arasında sözlü tartışma yaşandı.
-Kalpakçıoğlu: 106 yıllık G.Saray kulübünü mahkeme kapılarında sürükleyemezsiniz. Bu nasıl Galatasaraylılık.
-Hatemi:  Hukukçuyum. Burası ise adliye. Siz zavallısınız. Üye falan değilim.
-Kalpakçıoğlu: Siz üye falan olamazsınız. G.Saray’ı mahvetmeye çalıştınız.

iŞTE O KARAR

İhtiyati tedbire itiraz eden davalı ve müdahele talep edenlerinin itirazlarının kabülü ile G.Saray Kulübü Derneği’nin yönetim kurulunun tüzüğün 28/1 maddesine göre seçim kararı aldığı anlaşılmakla HUMK 103 maddesinde belirtilen şartların bulunmadığı görülmekle mahkememizin 6.4.2011 tarihli ihtiyati tedbir kararının HUMK 108.maddesi gereği kaldırılmasına karar verildi.

Ne güzel hanımmış

Kezban Hatemi mahkeme sonrası Erol Aksoy’un asistanına sarılıp, “Ne güzel hanımmış” diyerek sarkıntılık ettiğini iddia etti.

MAHKEME bittikten sonra ilginç dakikalar yaşandı. Avukat Kezban Hatemi, ismini vermek istemediği yanındaki asistanına dava bitimi G.Saray Kongre üyesi ve iş adamı Erol Aksoy’un sarkıntılık yaptığını iddia edip, suç duyurusunda bulunacağı bağırarak dile getirdi. Hatemi, ”Burada zabıt alınmalı. Erol Aksoy, asistanıma sarılıp “Ne güzel hanımmış. Aferin size” diyerek sarkıntılık etti. O adam bulunmalı, davacıyım” derken, Aksoy dava biter bitmez adliyeden ayrıldı.

Saygı kalmamış

Kezban Hatemi sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok ayıp, içeride de haydutlaşanlar oldu. Kimsenin hukuka saygısı kalmamış.”

Kezban Hatemi ateş püskürdü

Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi dün tarihi günlerinden birini yaşarken, avukat Kezban Hatemi’nin açıklamaları ortalığı bir anda farklı boyuta çekti. Mahkeme çıkışı Hatemi, asistanına yapılana tepki gösterdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz