KAYSERİ HABERLERİ

Mahalli Sınavla İlgili Sınava Başvuru Şekli İle Usul Ve Esaslar Tespit Edildi

IHA
14.09.2015 - 10:28Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu’nun toplanarak, 16 Ekim 2015 tarihinde yapılacak olan Mahalli Sınavla ilgili sınava başvuru şekli ile usul ve esaslar tespit edildiğini açıkladı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Müdür Bilal Çandıroğlu imzasıyla yapılan açıklamada, “Buna göre; ilimiz Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerindeki resmi ortaöğretim kurumları pansiyonunda barınmak isteyen öğrenciler için 16 Ekim 2015 Cuma günü saat 10.00’da Melikgazi ilçesi Aydınlıkevler Anadolu Lisesinde Mahalli Sınav yapılacaktır. Melikgazi ilçesi Aydınlıkevler Lisesi’nde yapılacak olan mahalli sınavla ilgili bütün iş ve işlemleri yapmak üzere Melikgazi Aydınlıkevler Anadolu Lisesi Müdürlüğü yetkili kılınmıştır. İlimiz Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçeleri haricinde kalan diğer ilçelerimizdeki mahalli sınavlar o ilçenin ilçe yatılılık ve bursluluk komisyonu kararına göre aynı tarihte kendi ilçelerinde yapılacaktır. Mahalli sınava girecek öğrencilerin velileri, öğrencinin yerleşmek istediği pansiyonun bağlı bulunduğu okul müdürlüğüne 05-09 Ekim 2015 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecektir. İlgili pansiyonlu okul müdürlükleri, mahalli sınavla ilgili başvurularını sınıf düzeylerine göre düzenleyecekleri isim listelerini 13 Ekim 2015 tarihi saat 12.00’ye kadar ilçe milli eğitim müdürlüklerinin mesleki ve teknik eğitim şubesine elden teslim edeceklerdir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri isim listelerini birleştirerek tek bir CD ortamında 14 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesi’ne elden teslim edeceklerdir. İlimiz Melikgazi ilçesi Aydınlıkevler Anadolu Lisesi’nde sınava girecek olan öğrenciler 16 Ekim 2015 Cuma günü en geç saat 09.30’da okul bahçesinde hazır bulunacaklardır. İlgili mahalli basın yoluyla duyurulmasını arz ederim” ifadelerine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Mahalli Sınavla İlgili Sınava Başvuru Şekli İle Usul Ve Esaslar Tespit Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 10 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mahalli Sınavla İlgili Sınava Başvuru Şekli İle Usul Ve Esaslar Tespit Edildi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:37
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı