MERSİN HABERLERİ

Mahalleye Spor kompleksi

DHA
29.04.2017 - 12:25Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’in Tarsus İlçesi'nde belediye tarafından Bağlar Mahallesi’nde yaptırılan Halı Saha Spor Kompleksi renkli görüntülerle açılırken ilk müsabakayı protokol üyeleri ile Mersin İşitme Engelliler Futbol takımı yaptı.
Bağlar Halı Saha Spor Kompleksi’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı MHP’li Şevket Can, 2017 yılının yatırım yılı olacağını söyledi. Yapılan açılışların toplam değerinin yaklaşık 20 milyon olduğunu, göreve geldikleri belirten Başkan Can, göreve geldikleri günden bu yana kadar 3 yıl içerisinde yaklaşık 20 milyon TL.’lik bir kamulaştırma yaptıklarını, bunun haricinde şu anda 65 milyon TL.’lik yatırımların sürdüğünrü belirterek şunları söyledi:
"Bu yatırımların 5 camii inşaatı, 3 taziye evi inşaatı, 5 yaşam boyu spor merkezi, tarihi ticaret merkezi restorasyon çalışması, Berdan projesi,  Eshab-ı Kehf çevre düzenlemesi, köylerimizdeki parke çalışmaları ve güneş enerjisinden elektrik üretme projeleridir. Bu güne kadar 129 köyümüzün 10 tanesinin köy meydanlarındaki parke çalışmasını bitirdik. İnşallah 2018 yılının sonuna kadar 129 köyümüzün köy meydanlarındaki parke çalışmaları bitecektir. Bugün de 5 tane köyümüzde çalışmalarımız devam etmektedir."
Kaymakamı Yüksel Ünal ise yaptığı konuşmada, en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından emeği geçenlere plaket verildi. Müftü Hayri Erenay’ın yaptığı duanın ardından halı sahanın kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.
Açılışın ardından Bağlar Halı Saha Spor Kompleksi'nde ilk maç protokol üyeleri ile Mersin İşitme Engelliler Futbol takımı arasında oynandı. Maç 3-3 dostlukla bitti.

Tolunay DUMAN / TARSUS(Mersin), (DHA)
TD(AŞ/EŞ)(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mahalleye Spor kompleksi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mahalleye Spor kompleksi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı