Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Mahalleye 35 yıl sonra okul yapıldı

  DHA
  13 Eylül 2014 - 10:07Son Güncelleme : 13 Eylül 2014 - 10:09

  Antalay’da Yenigün Mahallesi’nin 35 yıllık okul özlemi, pazartesi günü bitiyor. Dilşad Refizade adı verilen 10 derslikli ana okulu ile 24 derslikli ilkokulun açılış törenine yetiştirilebilmesi için hummalı çalışma başlatıldı.

  Yenigün Mahallesi’nin 35 yıllık okul hasreti, yeni eğitim öğretim yılıyla sona eriyor. Mahallenin yıllardır özlemini çektiği okulun açılışı, önümüzdeki pazartesi günü düzenlenecek törenle yapılacak. Muhtar Durmuş Karagöz, mahallede 35 bin metrekarelik okul arsası olduğu halde bugüne kadar mülkiyet meseleleri yüzünden bir okulun bile yapılamadığını söyledi. Mahallenin 35 yıldır okul hasreti çektiğini belirten Karagöz, Muratpaşa Belediyesi’nin katkılarıyla bir okul arsasının Milli Eğitim’e tahsis edildiğini belirterek, şöyle dedi:
  "Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bir hayırseverimizle protokol yapıp okul inşaatını başlattı. Mahallemiz sekiz ay içinde bu işbirliği sayesinde 24 derslikli bir ilkokul ile 10 derslikli bir ana okuluna kavuştu. Antalya’nın ilk merkezi ısıtma sistemine sahip okulumuzda 160 kişilik konferans salonu ile laboratuvar da mevcut. Emeği geçen herkese mahallemiz adına teşekkür ediyoruz. Çünkü çocuklarımız, Antalya’nın altı farklı okuluna dağılmış durumundaydı. Bu okul sayesinde çocuklarımız diğer mahallelerdeki okullara gitmekten kurtulacak. Hedefimiz şimdi bitişik parseldeki 6 bin metrelik arsaya da bir ortaokul kazandırmak. Şu ana kadar okulumuza 261 öğrenci kaydını yaptırdı."

  Okul açılışa hazırlanıyor

  Dilşad Refizade İlkokulu’nun bulunduğu bölgede Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa Belediyesi hummalı çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi okulun bahçesini yeşillendirirken, Muratpaşa Belediyesi ise okulun bulunduğu sokakların kaldırımlarını yapıp asfaltını döktü. Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay da pazartesi günü Dilşad Refizade anaokulu ile ilkokulunun açılışını yapacak. Bu okulun bir hayırsever tarafından inşa edildiğini anlatan İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, Antalya’da devlet- vatandaş işbirliğiyle yeni okullar yapmaya devam edileceğini söyledi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı