Ege Haberleri

EGE

  Mahalleliyle çözüm arayışı

  Hürriyet Haber
  21 Aralık 2014 - 01:12Son Güncelleme : 20 Aralık 2014 - 10:55

  Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Güzelyalı semti sakinlerini konuk edip, semtin sorunlarını dinledi, çözümllerini anlattı.

  Güzelyalı Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Sabri Özazar ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırlayan Başkan Pekdaş, İzmir'in en nezih semtlerinden biri olan Güzelyalı'ya yönelik yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  Vatandaşlardan gelen talep ve önerileri dikkate alarak proje ürettiklerini kaydeden Pekdaş, ilkini Alsancak'ta başlattıkları mahalle toplantılarının devamını Güzelyalı semtinde düzenlemek istediklerini söyledi. Birçok kamu kurumundan temsilcinin de yer aldığı toplantılar sayesinde mahalle halkının sorunlarını dile getirme fırsatı bulduğunu belirten Başkan Pekdaş, "Güzalyalı'da mahalleli, esnaf hepimiz bir araya gelelim, herkes derdini anlatsın. Bunu Alsancak'ta yaptık ve güzel sonuçlar aldık. Mahallede yaşayanları birebir dinlememiz iyi oluyor. Anlatmak, dertleri paylaşmak çok önemli" dedi.
  Mahalleliyle çözüm arayışı
  Keyifli geçen görüşmeden oldukça memnun kaldıklarını dile getiren Dernek Başkanı Sabri Özazar ise ilk kez bu kadar rahat bir şekilde sorunlarını dile getirme fırsatı bulduklarını söyledi. Başkan Pekdaş'ın mahalle toplantılarını semtlerinde gerçekleştirme önerisine olumlu yanıt verdiklerini belirten Özazar, "Biz bugün buraya şikayet etmeye değil, Güzelyalılıların isteklerini anlatmaya geldik. Yapmak istediğimiz sosyal projeler var ve her zaman işbirliğine hazırız" diye konuştu. Toplantı sonunda Özazar, Güzelyalı'da yapılmasını istedikleri öneri projeleri içeren dosyayı Başkan Pekdaş'a teslim etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı