MERSİN HABERLERİ

Mahallelinin tamirhane isyanı

DHA
29.03.2016 - 16:57Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’in merkez Akdeniz İlçesi'nde vatandaşlar, mahalle arasındaki tamirhanelerin taşınması için eylem yaparak yetkilileri göreve çağırdı.
İhsaniye Mahallesi Muhtarlığı’nda gerçekleşen eyleme, Mersin Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Akdeniz Kent Konseyi üyeleri, Mahalle Muhtarı Zehra Yılmaz ile vatandaşlar katıldı.
Mahalle Muhtarı Yılmaz, kent merkezindeki tamirhanelerin şehir dışına taşınması gerektiğini söyledi. Tamirhanelerin hem görsel hem de çevresel kirliliğe neden olduğunu anlatan Yılmaz, "Mahallemizde özellikle oto tamirhaneleri, boya tiner ve kaportacılar yoğun bir şekilde mevcut. Tamirhanelerin mahalle arasında olması önce insan sağlığı olmak üzere birçok konuda rahatsızlığa sebep oluyor" dedi.
Bir mahalle sakinin mahalledeki tamirhanelerden çıkan gaz, boya ve tiner kokusu nedeniyle annesinin ve eşinin kansere yakalandığını iddia ederek mahalleyi terk etmek istediğini ifade eden Yılmaz, sorun yüzünden 7 yıl önce 5 bine yakın olan mahalle nüfusunun 3 bin kadar düştüğünü anlattı. 

 

MERSİN, (DHA)
(29.03.2016), (FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mahallelinin tamirhane isyanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mahallelinin tamirhane isyanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı