Ege Haberleri

EGE

  Mahalleliden elektrik trafosu tepkisi

  Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)
  10.07.2015 - 01:25 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE’deki İsmetpaşa Mahallesi’nde bir çocuk oyun parkına iki büyük elektrik trafosu konulması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

  Çanakkale’nin Merkez İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi Miralay Şefik Bey Caddesi üzerinde bulunan Hasan Koyuncu Çocuk Parkı’na Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) tarafından iki elektrik trafosu konuldu. Çanakkale Belediyesi tarafından gösterilen yer doğrultusunda, çocuk parkına elektrik trafosunun konulmasını eleştiren çevre sakinleri bir araya gelerek tepkilerini dile getirdi.

  Mahalleliden elektrik trafosu tepkisi

  "Trafo İstemiyoruz" sloganları atan grup, çocukların oyun oynamaları için oluşturulan oyun parkına konulan elektrik trafolarının radyasyon saçtığını ve tehlikeye neden olduğunu ileri sürdü. Elektrik trafolarının kaldırılması için yetkililere çağrıda bulunan mahalle sakini Mustafa Gür, uzun yıllardır İsmetpaşa Mahallesi’nde yaşadığını söyleyerek "Biz burasının oyun parkı olarak kalması ve ona uygun olarak kullanılmasını istiyoruz. Bu alandan bu trafoların kaldırılmasını talep ediyoruz. Eğer bu trafo patlasa, çocuklarımıza bir zarar gelse bunun telafisi olamaz. Mahalle muhtarlığına bunun için dilekçe verdik. Olumlu bir sonuç çıkmadı. 200 metre ileride Türkiye Elektrik Üretim A.Ş. (TEİAŞ) Müdürlüğü var. Yer istiyorlarsa gitsinler oraya koysunlar" dedi.

  Parkta oyun oynayan ortaokul öğrencisi Burkay Sayer ise, "Oyun parkında oynuyorum. Ama bu trafo buraya koyuldu. Trafo patlasa biz hastanelik olabiliriz. Ölebiliriz. Bunun için bu trafonun kaldırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

  Konuşmaların ardından mahalle sakinleri sessiz bir şekilde dağıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı