AKSARAY HABERLERİ

Mahalleliden Başkan Yazgı’ya Teşekkür

IHA
21.08.2015 - 15:36Son Güncelleme :

YOLLARI ASFALTLANAN MAHALLE SAKİNLERİ BELEDİYE BAŞKANI HALUK ŞAHİN YAZGI'YA TEŞEKKÜR ETTİ.

IHA

Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, alt yapısı tamamlanan kenar mahallelerde sıcak asfalt atmaya başladı. Asfalt atılan mahallelerde ayrıca gerekli görülen bölgelere yer yer kısmi kaplama da yapılıyor.
Alt yapısı tamamlanıp asfalt atılan mahalleler arasında bulunan Somuncu Baba Mahallesini ziyaret eden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, mahalle sakinleriyle görüştü. Somuncu Baba Mahalle Muhtarı Efraim Şişman, mahalledeki hizmet beklentisinin aşama aşama gerçekleştiğini belirterek kanalizasyon ve asfalttan dolayı Başkan Yazgı’ya mahalle halkı adına teşekkür etti.
Aksaray’ın muhtelif yerlerinde sürdürülen asfaltlama çalışmaları yoğun sıcağa rağmen devam ederken yol yapımının yanı sıra kısmı kaplama çalışmalarına da zaman zaman yer veriliyor. Özellikle alt yapısı tamamlanmış mahallelerde sıcak asfalt çalışması başlatan ekipler, asfalt atılan mahallelerde yol ve kaldırım çalışmalarını da sürdürüyor.
Aksaray Belediyesi asfalt şantiyesinden günlük yaklaşık olarak bin 300 ton asfalt çıktığını açıklayan Başkan Yazgı, “Çıkan asfaltı kendi ekibimiz günün en sıcak saatinde bile çalışarak alt yapısı tamamlanmış mahallelere atıyor. Şimdide Somuncu Baba mahallesindeyiz. Asfaltta çalışan tüm personelime buradan da teşekkür ediyorum. Çünkü bu sıcak havaya rağmen, büyük özveri ve fedakarlık göstererek çalışıyorlar. Allah hepinizden razı olsun. Ekmeğinizi taştan çıkartıyorsunuz desek yeridir. Aldığınız para helal olsun” diyerek asfalt işçilere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Somuncu Baba Mahalle Muhtarı Efraim Çalışkan, belediye hizmetlerinin mahallede büyük bir sevinçle karşılandığını söyleyerek, "Biz daha öncesinden mahallemizde görmek isteğimiz hizmetleri Başkanımıza zaten iletiyorduk. Bize, mahallemizde sorun kalmayacağını ancak biraz zaman alacağını belirtmişti. Sağ olsun başkanımızdan dediği gibi de oldu. Mahallemizde kanalizasyon olmayan sokakları belediyeye bildirmiştik. Şuan kanalizasyon çalışmaları devam ediyor. Kanalizasyon biten sokaklara da sıcak asfalt atılmaya başlandı. Mahallemizin ihtiyaçları sırasıyla tek tek gideriliyor. Artık belediyede iletişim sorununu aştık ve sistemli şekilde işliyor. Herhangi bir sorunumuz olursa Başkanımızın yoğunluğunu göz önüne alarak ilgili belediye başkan yardımcısına iletiyoruz. Mahallemize gelen bu hizmetlerden dolayı Başkanımız Haluk Şahin Yazgı’ya mahallem adına teşekkür ediyorum" dedi.
Başkan Yazgı, bütün mahallelerde acil çözülmesi gereken konuların tespitinin yapıldığını ve hizmetlerinde aciliyet sırasına göre hayata geçeceği kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Mahalleliden Başkan Yazgı’ya Teşekkür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mahalleliden Başkan Yazgı’ya Teşekkür haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ

AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:26
 • Guneş
  05:55
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:31
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı