KONYA HABERLERİ

Mahallelerin ziyaretçileri, tabelalardaki “hoş geldiniz” yazısıyla karşılanıyor

DHA
28.03.2016 - 09:58Son Güncelleme :
DHA

KONYA,(DHA)- KONYA'nın Beyşehir ilçesinde, köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerinin girişlerine yerleştirilen tabelalar, ziyaretçilerini “hoşgeldiniz” yazısıyla karşılıyor. Beyşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Belediyesi Yasası’nın yürürlüğe girmesinin ardından köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinin girişlerine konuşlandırılmak üzere totem tabelalar yaptırdı. Beyşehir Belediyesi’nin kademelerinde yaptırılan yerleşim yeri tabelaları, ilçeye bağlı köy iken mahalle haline dönüşen 37 yerleşim merkezinin büyük bölümünün girişine yerleştirildi. Bazı yerleşim merkezlerinde ise yerleştirmeler için grup yolu çalışmalarının bitirilmesinin beklendiği belirtildi.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, ilçenin köyden mahallesi haline dönüşen yerleşim birimlerinin Beyşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmayla yeni tabelalarına kavuştuğunu bildirdi.
Beyşehir’in yeni dönemle birlikte mahalle sayısının 12’den 67’ye yükseldiğini hatırlatan Özaltun, “İlçemize bağlı daha önceden var olan 12 beldemiz, 37 köyümüz artık dış mahalle statüsü kazandı. Bu anlamda, köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerimizin sınırlarının belirgin olması, yerli ve yabancı misafirlerimize adres bulmada kolaylık sağlaması amacıyla kademelerimizde yaptırdığımız yeni tabelaları mahallelerimizin girişlerine yerleştirdik. Bu tabelaların bir yönü, ziyaretçilerini “mahallemize hoş geldiniz” yazısıyla karşılarken, diğer tarafında ise “hayırlı yolculuklar’ yazısı yer alıyor. Ayrıca, yerleşim tabelalarında ilçemizin simgesi olan tarihi Eşrefoğlu Camisi, Taşköprü, kale kapısı ve tarihi yapılarımızın görselleri de yöremizin tanıtılması amacıyla yer alıyor”dedi.
FOTOĞRAFLI

 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Mahallelerin ziyaretçileri, tabelalardaki “hoş geldiniz” yazısıyla karşılanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 09 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mahallelerin ziyaretçileri, tabelalardaki “hoş geldiniz” yazısıyla karşılanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı