ANKARA HABERLERİ

Mahalledeki çiftlikten yayılan tavuk gübre kokusuna tepki

DHA
27.03.2017 - 12:26Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin ÖZBALI/ELMADAĞ(Ankara), (DHA)- ANKARA'nın Elmadağ ilçesi, Edige Mahallesi yakınlarında bir tavuk çiftliğinden çevreye tavuk gübresi kokusu ve sinek yayılması tepkilere neden oldu.

Elmadağ'ın Edige Mahallesi ile Kırıkkale Kılıçtar Köyü yolu üzerinde bulunan bir tavuk çiftliğinin çevreye yaydığı tavuk gübrelerinin, havaların ısınması ile çevreye dayanılmaz bir koku yaydığı, aynı zamanda çevrede sinek oluşturduğunu iddia eden mahalle sakinleri, durumu Çevre ve şehircilik Bakanlığı'na yazılı dilekçe verdiklerini, ancak konuya çözüm üretilmediğini belirttiler. Mahalle sakinleri, "Köyümüzün yakınında faaliyet gösteren bir tavuk çiftliği tavuk gübrelerini çevrede bulunan tarlalara yayarak çevre kirliliği yayıyor. Yayılan bu tavuk gübreleri, havaların ısınması ile çok kötü kokuların yanı sıra sinek üretiyor. Etrafa yayılan sinekler evlerimize kadar gelerek mikrop taşıyor. Aynı zamanda meyve ve sebze bahçelerime gelerek etrafımızı simsiyah sinek bulutları kaplarken yaz aylarında dayanılmaz hale geliyor. Bu duruma çevreden sorumlu kurumların çözüm üretmesini bekliyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mahalledeki çiftlikten yayılan tavuk gübre kokusuna tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mahalledeki çiftlikten yayılan tavuk gübre kokusuna tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı