MUŞ HABERLERİ

Mahalle Sakinlerinden Başkan Asya’ya Teşekkür

IHA
03.08.2015 - 17:13Son Güncelleme :

MUŞ'TA MAHALLE SAKİNLERİ BELEDİYE BAŞKANI FEYAT ASYA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

IHA

MUŞ (İHA) – Muş’un Saray Mahallesi sakinleri, başlatılan kanalizasyon çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Feyat Asya’yı makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler.
Muş Belediyesi, kanalizasyon ve yol yama ile asfalt çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Saray Mahallesi’nde yapılan kanalizasyon yapımı, mahalle sakinlerinin takdirini topladı. Yıllardır kanalizasyon sıkıntısı yaşayan mahalle halkı, yapılan çalışmalardan ötürü Belediye Başkanı Feyat Asya’yı makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler. Bugüne kadar fosseptik çukurları kullandıklarını belirten mahalle sakinleri, “Yıllardır yaşadığımız mahallenin kanalizasyon bağlantısı yoktu. Bu yüzden kanalizasyon bizim için çok büyük bir sıkıntıydı. Bugüne kadar fosseptik çukurlarla idare etmeye çalıştık ve kanalizasyon sorununun giderilmesi için mücadele ettik. Çoluk çocuğumuzla birlikte yıllarca sağlıksız koşullarda yaşadık. Allah’a şükürler olsun ki bu sorunumuz giderildi. Bugün bu sıkıntımızı gidermeye vesile olan Belediye Başkanımıza teşekkür ziyaretinde bulunduk. Uzun yıllar sıkıntısını çektiğimiz kanalizasyon sorunumuzu giderdiği için Allah başkanımızdan razı olsun” dediler.
Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Feyat Asya ise, Muş’un bütün mahallelerinde yaşanan sorunları gidermek için çalışmaların aralıksız sürdüreceklerini kaydetti. Göreve gelir gelmez sorunlara çözüm bulmaya gayret ettiğinin altını çizen Asya, “Seçim çalışmaları kapsamında bütün mahallelerimize yapığımız ziyaretlerde o mahallenin sorunlarına çözüm sözü vererek bu yola çıktık. Saray Mahallemizin 1. mıntıkasında ikamet eden aileleri ziyaret ettiğimizde öncelikli sorunlarının kanalizasyon olduğunu gözlemledik. Göreve başlar başlamaz da bu sorunu gidermek için kolları sıvadık. Vermiş olduğumuz sözün yanı sıra, kanalizasyon bir yerleşimin olmazsa olmazıdır. Yaklaşık bir buçuk aydır arkadaşlarımız o bölgede çalışmalarını sürdürüyorlar” dedi.
Yapılan kanalizasyon çalışmasının mahalle sakinlerine uzun yıllar hizmet vereceğini vurgulayan Başkan Asya, “Saray Mahallemizin 1. mıntıkası daha önceki dönemlerde imara açılmıştı. Ancak biz göreve geldiğimizde 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18. maddesini uygulamaya koyduk. Yani orada ikamet eden tüm vatandaşların arsalarından eşit miktarda yol ve park alanına ayırdık. Bunları tamamladıktan sonra alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarımızı başlattık. Ekiplerimiz o bölgenin 8 kilometrelik kanalizasyon hattının 6 kilometresini tamamladı. 3,5 kilometrelik alana 300 santimetre çapında 2,5 kilometrelik alana da 400 santimetre çapında beton buz borular döşendi. Geri kalan 2 kilometrelik alanda en kısa zamanda tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine girecek. Burada yaptığımız kanalizasyon çalışması mahalle sakinlerimizin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Mahalle Sakinlerinden Başkan Asya’ya Teşekkür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mahalle Sakinlerinden Başkan Asya’ya Teşekkür haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı