ANKARA HABERLERİ

Mahalle mahalle örgütlenin çağrısı

Cengizhan ÇATAL
14.10.2007 - 00:00Son Güncelleme :

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, Bahçelievler Fatih Terim Parkı’nda Bahçelievler Derneği mensupları ve vatandaşlarla bayramlaştı. Bahçelievler Derneği, Kavaklıderem Derneği ve Çayyolu Platformu’nu örnek gösteren Eryılmaz, "Çağdaş başkent sokak sokak, mahalle mahalle örgütlenmelidir." dedi.

Cengizhan ÇATAL

ÇANKAYA Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, Bahçelievler Fatih Terim Parkı’nda Bahçelievler Derneği ve Bahçeli sakinleriyle tek tek bayramlaşarak vatandaşların sorunlarını dinledi.

Bahçelievler semtinin cumhuriyetin temel taşlarından biri olduğunu anlatan Eryılmaz, Bahçelievler Derneği, Kavaklıderem Derneği ve Çayyolu Platformu’nun kendilerini kardeş dernek ilan etmelerini takdir ettiğini söyledi. Benzer örgütlenmelerin cumhuriyetin temel ilke ve değerlerine sahip kalarak devam etmesi gerektiğini belirten Eryılmaz şunları söyledi:

ÖRGÜTLÜ VE ÇAĞDAŞ BAŞKENT

Bizim amacamız çağdaş bir Başkent belediyesi olarak bu tip örgütlenmeleri özendirmek ve devam etmesini sağlamaktır. Sokak sokak, mahalle mahalle örgütlenip bunları daha sonra birleştirmeliyiz. Kuvay-ı Milliye bu şekilde kurulmuş bir örgüttü. Bireysel olarak yapılan girişimler genellikle sonuçsuz kalır. Ama size karşı duran bir görüşe karşı örgütlenirseniz sözünüz dinlenmeye başlar. Ben inanıyorum ki bu örgütlenmeler çığ gibi büyüyecek ve Başkent sonunda hak ettiği çağdaş yönetime kavuşacaktır.

ÖRĞÜTLENME MEDENİYETİN GEREĞİ

Çağdaş bir Başkentin ancak Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi ile örgütlenerek ortaya çıkacağını artık görmeliyiz. Bahçelievler, Kavaklıdere ve Çayyolu’nda yaşayan çağdaş insanlar, birlikteliğin gücünün farkına varmışlar. Yapılan bu beraberlikleri takdirle izliyoruz. Cumhuriyetin nasıl kurulduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu berberlik ruhu ve aydın insanlar cumhuriyeti yaşatacaktır.

KARDEŞİZ, ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ

Bahçelievler Derneği Başkanı Nazif Ceylandağ, Çayyolu Platformu ve Kavaklıderem Derneği ile kardeş olmalarından dolayı büyük sevinç duyduklarını anlatarak, "Fert olarak yapılan mücadeleler maalesef ülkemizde dikkate alınmıyor. Hatta inanın dernek olmanın bile artık bir önemi kalmadı. Biz de güç birliği yapmak ve cumhuriyetin medeni Başkentine sahip çıkmak için birleştik" dedi.

Bahçelievler semtinin ve bütünlük ve beraberliğini bozmamak gerektiğine değinen Ceylandağ, cumhuriyetin temel taşlarından olan Bahçeli’nin hakettiği değeri görmesi gerektiğini de belirterek şunları kaydettti:

"Burası Ankara’nın çağdaş insanlarının yaşadığı ve çok sayıda aydın insan yetiştirmiş olan bir semt. Bu semte ait olan insanların buradan kopmasını engellememiz gerekiyor. Biz bu insanlarla çok olursak güçlü oluruz. Güçlü olursak da boyun büktürürüz. Biz başka semtlerde de bizimki gibi beraberliklerin olmasını istiyoruz. Bunun için her türlü yardımı yapmaya ve bu işlere önayak olmaya hazırız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mahalle mahalle örgütlenin çağrısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı