Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mahalle kurdular

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Terim, ‘Ödül’ tartışmasına yeni bir boyut getirdi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, devletin vereceği ödül konusunda, ‘‘Haltercilerin, aldıkları ev ödülleriyle mahalle kurmuş olmaları gerekir. Ödülde adalet olmalı. Ya herkese verilmeli, ya da hiç kimseye’’ dedi.

İLGİNÇ AÇIKLAMALAR

Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren ile birlikte dün Şampiyonlar Ligi finalini izlemek için Paris'e giden teknik direktör Fatih Terim ilginç açıklamalar yaptı. Galatasaray'a verilecek ödül konusunda konuşan Terim, ‘‘Haltercilerin aldıkları ev ödülleriyle mahalle kurmaları gerekir’’ dedi.

ADALET SAĞLANMALI

Ödül tartışmaları için, ‘‘Bu konuda adalet olmalı’’ diyen Terim şöyle devam etti: ‘‘Ödül ya herkese verilsin, ya da kimseye verilmesin. Hükümet ödül gerektiğine inanıyorsa tepkilerden çekinmemeli. Tepkiler nedeniyle verilmiyorsa, ‘Biz sizi kutladık. En büyük ödül budur' denilmelidir.’’

GALATASARAY İÇİN

Terim, Başkan Faruk Süren ve yöneticilerle yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini de belirterek, ‘‘Herkesin isteği, G.Saray'ın ortak çıkarlarının korunmasıdır. Ancak G.Saray adına ileride daha sıkıntısız daha iyi şeyler yapılabilmesi için ben kendi düşüncelerimi ifade ettim’’ dedi.

DAHA GÖRÜŞECEĞİZ

Terim sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Başkan ve yöneticilerle daha konuşmamız gerek. Gerçekleri görmezsek G.Saray'a zarar veririz. Önceki gün mecliste yaptığım konuşmada bu konuda bana hangi fedakarlık düşüyorsa yapacağımı söyledim. Daha imzaya çok var. Bir takım şeyler yerli yerine oturmalı.

BENİM NAZIM YOK

Kesin kararın ay sonuna kadar verilmesi gerek. Yönetimin yakında br kongresi var. Ortada ayrı bir düşünce yok. Bu düşünce birliği inşallah somut adımlar atılır. Adım atılmadan bu işler olmaz. Benim bu konuda bir nazım niyazım yok. Tüm derdim doğruların nasıl yapılacağı, G.Saray'ın daha ileriye nasıl götürüleceği.’’

SÜREN: GÜVENİYORUZ

Başkan Faruk Süren de, Terim’le hiçbir zaman olumsuz konuşma yapmadıklarını belirterek şunları söyledi: ‘‘Birtakım prensiplerde zaten mutabakatımız var. Bugüne kadar imza atmadık, şifahi yapıyoruz. Biz birbirimizin sözüne güveniyoruz.’’

ŞİRKETLEŞME DEĞİL

G.Saray Kulübü'nün Mali Genel Kurulu'na da değinen Süren, ‘‘G.Saray sirketleşmiyor. Kulübün kurduğu bir sirkete futbolun ürettiği ticari hakları devretmeyi düşünüyoruz. Ve o ticari haklara sahip olan şirketi bir stratejik ve finansal ortak ile halka arzetmeyi düşünüyoruz. Bu ortak ticari gelirlerde bir artırım sağlayacağı gibi sermayeye katkıda da bulunacak’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz