MANİSA HABERLERİ

Magider’den Can Dostlara Anlamlı Ziyaret

IHA
01.09.2015 - 13:46Son Güncelleme :

MANİSA GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ (MAGİDER) BAŞKANI AYBERK ALOĞLU VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BAKIM VE TEDAVİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) Başkanı Ayberk Aloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde bulunan hayvanlarla tek tek ilgilenen Aloğlu, hayvanların yalnızca yerel yönetimlerin sorumluluğu altında olmadığını vurgulayarak, merkeze sağlayabilecekleri destekler için incelemelerde bulundu.
Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu ve yönetim kurulu üyeleri anlamlı bir ziyarete imza attı. Aloğlu ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt ve HAKDEM Başkanı Reyhan Elbirliler eşliğinde merkezi gezen Aloğlu ve yönetim kurulu üyeleri tek tek hayvanlarla ilgilendi. Merkezin durumu hakkında bilgiler aldı.
DUYARLILIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ
Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne sağlayabilecekleri destekler konusunda tespitlerde bulunan Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu, “Öncelikle hayvanların bakımına ve onların daha iyi şartlarda bulunmasına en az bizler kadar özen gösteren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Hayvanları sevmek, onlarla iç içe olmak bizlere her zaman huzur vermiştir. Ne yazık ki şu sıralar toplumun hayvanlara ve doğaya karsı duyarsız olduğunu görüyoruz. Biz de bu konuda bir duyarlılık oluşturabilmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet veren Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret ederek hayvanların yemek içmek kadar sevgiye de ihtiyacı olduğu konusunda kamuoyunun dikkatini çekmek istedik” dedi.
HAYVANLAR HEPİMİZİN VİCDANİ SORUMLULUĞUNDA
Hayvanların yalnızca kurumların sorumluluğunda olmadığını da vurgulayan Aloğlu, “Hayvanlar hepimizin vicdani sorumluluğu altındadır. Bu konuda elimizden gelen desteği sağlayabilmek adına incelemelerde bulunduk. Umarım tüm Manisalı vatandaşlarımızda hayvanlarımızın daha iyi şartlara sahip olabilmeleri için aynı sorumluluğu gösterir” dedi. Aloğlu sözlerine son verirken toplum olarak barınaktaki hayvanların yanı sıra sokak hayvanlarına da gerekli özeni göstermemiz gerektiğini vurguladı.
Manisa Girişimciler Derneği tarafından gerçekleştirilen bu ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirten HAKDEM Başkanı Reyhan Elbirliler ise, “Hayvanlar yalnızca yerel yönetimler ve gönüllülerin üstlenebileceği bir sorumluluk değil. El ele vererek bu konuda daha kısa süre de güzel işler yapılabilir. Bu çalışmalarda bu açıdan bir örnektir” ifadelerinde bulundu.
Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt ise gerçekleştirilen ziyaret nedeniyle memnuniyetini dile getirerek, “Hayvan sever bir kurum olarak hayvanların bakımına çok özen gösteriyoruz. Onların bizlerini şefkatine muhtaç olduğunun farkındayız. Hayvanların her zaman bizlerin toplumsal ve vicdani sorumluluğumuz altında olduğunu vurguluyoruz. Bu nedenle bakım merkezimizi ziyaret ederek hayvanlara bizler kadar ilgi gösteren Manisa Girişimciler Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretin Manisalı vatandaşlarımıza bir örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Magider’den Can Dostlara Anlamlı Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Magider’den Can Dostlara Anlamlı Ziyaret haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı