ERZURUM HABERLERİ

Magesder, Başkan Mehmet Sekmen’i Konuk Etti

IHA
28.10.2015 - 13:01Son Güncelleme :

MAGESTER BAŞKAN SEKMEN'İ AĞIRLADI

IHA

Abdurrahman Gazi Türbesi’nde bulunan özel bir restoranda gerçekleşen toplantıya Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi, MAGESDER Başkanı Abdurrahman Oğuz ile Mahallebaşı ve Gülahmet semtlerinin esnafı katıldı.
Toplantıda konuşan MAGESDER Başkanı Abdurrahman Oğuz, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Mahallebaşı semtinde gerçekleştirmiş olduğu hizmetleri asla unutmayacaklarını belirterek, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür etti.
Mahallebaşı’nın 20 yıldır hizmet görmediğini ve kötü bir çocuk gibi dışlandığını aktaran Oğuz, Başkan Mehmet Sekmen’in gerçekleştirmiş olduğu projeler ile Mahallebaşı’nın makus tarihini geride bıraktığına dikkat çekti. Mahallebaşında asfalt, kaldırım ve yolların yenilendiğine vurgu yapan Oğuz, “Biz Mahallebaşı’nda faaliyet gösteren esnaflar olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bu semt daha önceki yıllarda unutulmuş ve adeta kaderine terkedilmişti. Bu da haliyle burada faaliyet gösteren esnafı mağdur ediyordu. Sağ olsun Mehmet Sekmen başkanımız bu olumsuzlukları düzeltti. Mahallebaşı 20 yıldır ilk defa hizmet gördü. Asfalt, kaldırım ve temiz yol gördü. Burda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Biz esnaflar olarak başkanımızdan Bat Pazarı gibi bir proje istiyoruz. Esnafımıza destek istiyoruz. İnşallah Mehmet Sekmen başkanımızın destekleri ile esnafımız, Mahallebaşı ve Gülahmet semtlerimiz daha güzel günler görecek” şeklinde konuştu.
OĞUZ: “EKSİKLERİMİZ GİDERİLDİ, MAHALLEBAŞI CANLANDI”
Büyükşehir Belediyesi’nin Mahallebaşın’da gerçekleştirdiği yatırımların bölgeye canlılık kazandırdığına dikkat çeken Oğuz, “Büyükşehir Belediyemizin Mahallebaşı ve Gülahmet semtlerimize yönelik olarak yürüttüğü bazı çalışmalara değinmek istiyorum. Şehrin geri kalmış bölgelerinden olan Eski Mal Meydanı bölgesindeki konutlaşma çalışması bize göre Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli yatırımlarındandır. Görmeyenler gidip bakabilir Eski Mal Meydanı’nda adeta yeni bir şehir kuruluyor. Yine Gölbaşı semtinde uygulanacak Mavi Şehir Projesi için de Büyükşehir Belediyemize minnet duygularımızı ifade etmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyemizin mesleki eğitim anlamında Mahallebaşı’nda açtığı kurslar, gençlerimizin meslek sahibi olmasında büyük rol oynamakla birlikte “ESMEK” çatısı altında verilen bu eğitimler, semtlerimize ayrıca canlılık da kazandırmıştır. Yine belediyemizin hayır çarşısı projesini Gülahmet Caddesi’nde hizmet açmış olması da bizleri çok memnun etmiştir. Bildiğiniz üzere Mahallebaşı PTT Şubesi 5 ay boyunca kapalı kalmıştı. MAGESDER olarak başlattığımız girişimlerimize Sayın Mehmet Sekmen Başkanımız da büyük destek verdi. Süt ve Süt Ürünleri Çarşısı’nda PTT Şubesi yeniden hizmet vermeye başladı. Bunun için de sayın başkanımıza sizin huzurunuzda teşekkürlerimizi sunuyorum. Yine Mahallebaşı ve Gülahmet Semtlerimizdeki camilerle okullarımızın bakım, onarım, tadilat ve temizlik ihtiyaçları da Büyükşehir Belediyemiz tarafından giderilmiştir. Semtlerimiz Büyükşehir Belediyemizin yürüttüğü alt ve üstyapı çalışmaları ile modern bi görünüme kavuşmuş yaşanabilir bir düzeye ulaşmıştır. Hizmet Allah içindir. Erzurum’a ve özellikle semtlerimiz verdiği hizmetlerden dolayı Mehmet Sekmen gibi bir Büyükşehir Belediye başkanına sahip olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.
Abdurrahman Oğuz, konuşmasında Mahallebaşı’ndaki semt garajına da değindi. Garajda 86 işyeri bulunduğunu ve bu işyerlerinden 34’ünün Büyükşehir ve 30’unun da Yakutiye Belediyesi’ne ait olduğunu anlatan Oğuz, geriye kalan 22 dükkanın ise, şahıs mülkiyeti olduğunu hatırlattı. Garajla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den proje desteği isteyen Oğuz, "Semt garajında hayata geçirilecek yeni bir proje, bu bölgenin yeniden canlanarak eski günlerine kavuşmasına imkan sunacaktır" dedi.
BAŞKAN MEHMET SEKMEN: “HİZMET VE YATIRIM ŞART”
Öte yandan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, Mahallebaşı’nın geçmiş yıllarda dışlandığını belirterek, kendi döneminde her semte her mahalleye her köye eşit mesafade baktığını söyledi. Erzurum’un en ücra köşesinin bile hizmet görmesi için tüm imkanları seferber ettiğine dikkat çeken Sekmen, “Mahallebaşı, esnafı ve insanı ile tarif edilemez bir yer. Biliyorsunuz eski halini. Çamur, toprak, pislik içerisindeydi. İnsanların korktuğu bir yerdi. Bunlar açık ortada hiçbirimiz inkar edemeyiz. Şimdi bakın modern bir yerleşim yeri haline geldi. Sokaklar temiz, yolları asfaltlı, kaldırımları var. İnşalalh bu nadide semtimizi daha iyi yerlere getirmek için çalışmalarımız olacak" diye konuştu.
Mahallebaşı’ndaki semt garajı konusuna işaret eden Başkan Sekmen, "Mahallebaşındaki semt garajımızla ilglii olarak oldukça faydalı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Orayı inşallah çok daha iyi bir biçimde değerlendireceğiz. Horasan, Köprüköy ve Hasankale araçlarını yeniden bu garaja yönlendirme planımız var. İnşallah garajımız eski günlerine tekrar geri dönecek. Erzurum’un her köyüne her semtine hizmet ve yatırım şart” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından soru cevap şeklinde istişare edilerek, Mahallebaşı’na ne gibi yatırımların getirilebileceği üzerinde duruldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Magesder, Başkan Mehmet Sekmen’i Konuk Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Magesder, Başkan Mehmet Sekmen’i Konuk Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı