Ebru Şallı'ya 'Programını kaldır' uyarısı

Haber: Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)-
5 Temmuz 2011

Türkiye Cimnastik Federasyonu, 81 ilde faaliyet gösteren özel pilates salonlarını federasyon çatısı altında toplamak için harekete geçti.

Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel, bu konuda yeni bir yapılanmaya girildiğini, federasyonun belirlediği kurallara uymayan pilates salonlarının kapatılacağını belirtti. Federasyonun avukatlığını yapan İzmir Barosu avukatlarından Fuat Aldemir, Ebru Şallı’nın da televizyon programının yayından kaldırılması için uyarı gönderdiklerini söyledi.      

Son zamanlarda Türkiye’de ünlü ve popüler oyuncular, şarkıcılar pilates ile formda kalmaya çalışınca ilgi çığ gibi büyüdü. Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel, mantar gibi çoğalan, halk sağlığını tehdit eden pilates salonlarını denetim altına aldıklarını söyledi. Örsel, yasalar ve çerçevelere uymayan, Federasyon’dan izin almayan pilates salonlarının ve stüdyoların kapatılacağını söyledi. 

Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun avukatı Fuat Aldemir, İzmir Valiliği'ne yazı gönderip, İzmir’deki pilates salonlarının tespit edilip bildirilmesini istedi. Avukat Aldemir, gelecek cevaba göre, Federasyon’un statüsüne uymayan salonların statüye uyması için 15 gün süre vereceklerini, yerine getirmeyen salonların kapatılacağını vurguladı.  

Avukat Fuat Aldemir, İzmir ilinde pilates sporu dalında, salon, stüdyo ve benzeri adlar altında bazı kişi ve kuruluşlar tarafından faaliyetler yürütüldüğünü, sözde kurslar düzenlenip, spor yaptırıldığını ve organizasyonlar düzenlendiğini hatırlattı. Sporun donanımlı kişiler eliyle yapılması ve spor için salonlar- stüdyolara giden vatandaşların, beden ve ruh sağlıklarının korunması görev ve yükümlülüğü 3289 sayılı kanun uyarınca Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait olduğuna dikkat çeken Aldemir, "Pilates sporunda da sorumluluk ve görev Türkiye Cimnastik Federasyonu’na aittir. Bu bağlamda, pilates salon- stüdyo ve benzeri işletmelerin açılması, Türkiye Cimnastik Federasyonun vereceği izne bağlıdır" dedi.  

Sadece gelir elde etmek kaygısı ile açılan pilates salonlarının, vatandaşların can güvenliğini riske attıklarını hatırlatan Aldemir, bazı grupların da dernek ve federasyon adıyla özellikle internet üzerinden faliyet gösterdiğini, bunların da yasal olmadığını savundu, "Federasyon veya Valilikten hiçbir izin almadan bu sporu ticari olarak yapan, bunu dernek faaliyeti adı altında yürüten, vergisiz, kayıt dışı bir gelir haline dönüştüren kuruluşlar tespit edilmesi halinde kapatılıp, para cezasına çarptırılacak" dedi.

ŞALLI'YA UYARI      

Avukat Fuat Aldemir, ayrıca ulusal bir televizyon kanalında pilates programı yapan ünlü manken Ebru Şallı’ya da programı kaldırması için noter kanalıyla ihtarname gönderdiklerini söyledi. Şallı’nın da programı yapabilmesi için federasyondan izin alması gerektiği önesürüldü.

 

   

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2011 - 23:24
Merhaba ,
uydu kanallarında bir çok kanaldada plates var.Ebru şallı programında insaları bir takım rahatsızlıkları varsa doktorunuza danışın diye sık sık uyarıyor.bence yanlış birşey yapmıyor bir çok insanın salonlara vericek paraları olmuyor Ebru şallı bence çok faydalı bir program yapıyor.
0
0
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2011 - 22:10
Ebru Şallı Türkiyede Pilatesi her kesime tanıtan başarılı programlara imza atmış biridir. O uyarının cok talihsiz oldugunu düşünüyorum. Tr.de yapılan bazı güzelliklerin insana geri dönmemesi ne kadar acı.. Kendi kaç yıldır bu işle ugrasıyor,asıl her guzellık merkezinde onune gelen pilatesçi..çelişki
0
0
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2011 - 19:27
Nerde faydalı bişey var birileri el atar. Kadın faydalı bir iş yapıyo hayatında spor yapmamış kadınları bile spora yaptırıyo inanılmaz teşvik edici konuşuyo bu programdan önce ne progrmalar var kaldırılıcak ama onlar yararlı değildi dimi.
0
0
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2011 - 17:43
neden destekliyorsunuz ebru şallıyı??biz cimnastikçiler ve federasyon antrenörleri olarak çıkıp modellik yapıyormuyuz?herkes kendi işini yapsın insanlara yalan yanlış şeyler öğretiyor daha kendi vücut kontrolüne sahip diil teknik baştan sona yanlış çıkıp insanlara ders vermeye kalkıyor ne haddine??
1
0
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2011 - 13:23
Ebru Şallı profesyonel, bildiğim kadarıyla pilates eğitmeni bröveleri mevcut.umarım yayından kaldırmazlar.
0
0
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding