Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

BU GÖRÜNTÜLER YÜZÜNDEN KOVULDU

10 Nisan 2013
  Bu görüntüler yüzünden kovuldu

  Galatasaray Basketbol takımın koçu Engin Ataman ile yaşam koçu olan Şeyda Coşkun’ un güvenlik kamera görüntülerinin basına sızması sonrası Polat İstanbul Otel’ den basın açıklaması geldi.

  Şirket adına açıklama yapan Avukat Erdal Özyıldırım;

  “Son bir haftadır, müvekkili bulunduğum şirketin sahibi olduğu Renaissance Polat İstanbul Hotel’in müşterilerinden Ergin Ataman’ın (29 Mart 2013) oteldeki görüntülerinden yola çıkarak müvekkilim işletmesi hedef alınmıştır. Gizli olması gereken bu görüntülerin basına yansımasının hizmet kusuru olduğu gösterilerek, otelimizin ticari itibarını zedeleyen ve otelimizin güvensiz bir otel olduğunu vurgulayan yayınlarda bulunulmuştur.

  İŞTE OLAY YARATAN O GÖRÜNTÜLER

   

  Bu yayınlarla, ticareti zedelenmek istenmiştir.

  Halen de bu düşünceye hizmet eden yazılı ve görsel yayınlar yapılmaktadır.

  Bilinmesini isteriz ki, otelimiz, 1993 yılından bu yana (20 yılın üzerinde) faaliyette bulunan ve uluslararası beş yıldızlı otel standartları ile yönetilen bir markadır.

  Otelimiz son olay hariç, bunun gibi bir oluşum veya buna benzer bir olayın muhatabı olmamıştır.

  20 yıllık bu süreç içerisinde, 12 milyon kişiye hizmet veren ve bu hizmetleri sırasında bu veya buna benzer bir olayın tarafı olmayan, güvenli, iyi hizmet veren, kişi ve kuruluşlarının korunması gereken her türlü haklarına saygılı davranan, polise veya kamuya yansıyan olumsuz bir olayın tarafı olmayan müvekkilimiz şirketin oteli, müşterilerin birine ait güvenlik kamera kayıtlarının sızdırılarak, basına yansıtılmasının sorumlusu gösterilmiş ve adeta böyle bir bilgi akışını, bilerek ve isteyerek kendisi yaratmış kanaatini veren yayınlarda bulunulmuştur.

  Yazılı ve görsel basına malzeme olan, müvekkilim oteli içinde yer alan asansörlerin bulunduğu ve ortak alan niteliğindeki koridorlarda kaydedilen görüntülerle basında yer alan haberler üzerine konu, müvekkil şirket yönetim kurulu talimatlarıyla derhal araştırılmalara başlanmış, çalışma ve araştırmalar devamı süresince de konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır.Konunun tüm boyutları ile araştırılması sonucunda ise, konu açıklığa kavuşturulmuştur. 

  Ulaşılan bu sonucun yanlış değerlendirmelerin önüne geçilmesi ve kamu ile paylaşılması, yanlış ve ticari itibarımızı zedeleyen davranış ve yayınlara son verilmesi açısından, yayın  kuruluşlarımız aracılığı ile yayınlanması için işbu basın açıklaması yapılmak ihtiyacı ve zorunluluğu duyulmuştur” dedi.

  Ayşe ARMAN yazdı…
  “BU OTELDE SEVİŞMEYİN”

  İşte o Polat Otel'in basın açıklaması;

  “Yapılan araştırmalar sonucunda, basın açıklamasına konu olan kişileri hedef alan görüntülerin, maalesef otel güvenlik müdürü tarafından, 31 Mart 2013 Pazar günü flash belleğe alınarak, aynı gün otelimiz dışında Yeşilköy’de, aracı ile bekleyen bir kişiye teslim etmesi yoluyla 3. kişilere ve basına ulaştırıldığı anlaşılmıştır. Olayın aydınlanması üzerine, oluşan kesin kanaatle, görevini kötüye kullandığı tespit edilen ve Güvenlik Müdürü’nün görevine 09.04.2013 günü son verilmiş, işyeri ile ilişiği kesilmiştir. Yazılı ve görsel basına yansıyan görüntülerin, otel güvenlik müdürü tarafından 3 kişilere verilmesi sadece bu çalışanca gerçekleştirilen bir eylemdir. Olay, 20 yıllık faaliyeti içerisinden örneği olmayan nitelikteki münferit bir olaydır. Bu münferit olay nedeniyle, işveren müvekkilim şirketse gerekeni yapmıştır. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de müvekkil şirket otelinin özenli olduğu, gizlilik kurallarına aykırı hareket edenleri affetmeyeceği bilinmelidir.”

      

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/04/2013 - 21:08
  ne kadar cahil bir açıklama olmuş. polat otel zaten ayaklanıp, elleri kolları çıkıp o görüntüleri veremez. çalısanları ile hayat bulur. genel müdüründen temizlik elemanına kadar Polat otel hepsidir. ve tüm çalısanlarından da sorumludur. ayşe arman sonuna kadar haklı. az bile söylüyor kibarlıgından.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/04/2013 - 20:56
  O otel düzgün yönetilse o güvenlik müdürü bunu yapmaya cesaret edemezdi.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/04/2013 - 20:47
  bu isin tazminat yönü yok mu?Desifre olan kisiler(isterse ünlü olsunlar,temel insan haklarindan mahrum degiller ya) maddi manevi tazminat hak etmiyor mu?Bence tazminat davasi acmalilar ve de extrem bir tazminat miktari ödemeli otel ki,bundan sonra tüm otellere örnek ve caydirici olsun..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/04/2013 - 19:50
  Ne müşteriye ne çalışana arka çıkarız demişler. Bravo, tarzını açıkça belli etmek erdemdir :)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/04/2013 - 19:45
  Güvenlik şefinin işten kovulmas,ı otelin sorumluluğu zerre kadar azaltmaz.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/04/2013 - 19:44
  ELBETTE otel burada hatalı davranmış ve cezayıda kesmiş... ANCAK SEVEREK okuduğum Ayşe Armana katılmıyorum... söz konusu kişiler ünlü kişiler. bütün dünyada ünlü kişilerin extrem durumları manşet olur, Türkiye de de olur.. BİZİ ilgilendirmez ama, Gazeteciyi ilgilendirir...gztci çok bşrılı iş ypmışt
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding