Fatoş Sezer kalbine yenildi

Zafer KARAKOÇ / İSTANBUL DHA
3 Haziran 2011
Fatoş Sezer kalbine yenildi

Sinema ve tiyatro sanatçısı Fatoş Sezer, 52 yaşında hayatını kaybetti.

FOTOĞRAFLARLA FATOŞ SEZER         

Dün sabah Kurtuluş'taki evinde ölü bulunan sinema sanatçısı Fatoş Sezer, Şişli Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı. Uykusunda geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda eden 53 yaşındaki Sezer'in cenazesine oğlu Çağrı Nakipoğlu ile yakınları katıldı.Sezer'in cenazesine sinema dünyasından kimsenin katılmaması dikkat çekti.

"KENDİSİNİ, YATAĞINDA YATAR ŞEKİLDE BULDUM"

Annesini eve geldiğinde ölü bulduğunu kaydeden oğlu Çağrı Nakipoğlu, "Annemi kaybettik 53 yaşında. Ben akşam eve geldiğimde kendisini yatağında yatar şekilde buldum. Baktım hayatını yitirmiş. Daha sonra da bu işlemler oldu. 53 sene yaşadı. Bu 53 sene içine çok güzel anılar da sığdırdı. Genelde hiç beraber oturmadık. Ben İstanbul'dayken o Fransa'da tiyatro yapıyordu. Ben eğitimim için yurt dışına çıktığımda o Türkiye'ye gelmişti. Zor bir hayat yalnız başına olmak kolay değil. Bunu da çok iyi idame ettirdi; çok güçlüydü. Aynı güçle de gidiyor " dedi.

CENAZESİNE SİNEMA DÜNYASINDAN KİMSE KATILMADI

Fatoş Sezer'in Şişli Camiinden kılınan cenaz namazına sinema dünyasından katılımının olmaması dikat çekti.

Ünlü oyuncunun cenazesine senaryo yazarı oğlu Çağrı Nakipoğlu ile yakınlarından başka katılan tek isim senaryo yazarı Kandemir Konduk'du. Cenaze namazı sırasında, oğlu Çağrı Nakipoğlu annesi gülerek son yolculuğuna uğurladı. Sezer'in cenazesi Şişli Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından yakınlarının omuzlarında cenaze arabasına konuldu. 53 yaşında hayata gözlerini yuman sinema sanatçısı Fatoş Sezer'in cenazesi Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

SİNEMA SANATÇISI FATOŞ SEZER

1984 yılında 'Gönlüm ve Ben' filminde ilk kez kamera karşısına geçen Sezer 40'ı aşkın sinema filminde rol aldı. 1988 yılında 25. Antalya Film Festivalinde Halit Refiğ'in 'Kurtar Beni ' filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu seçildi.Sezer, " Hayallerim Aşkım ve Ben, " Ah Belinda " , "Asiye Nasıl Kurtulur ? " "Kurtar Beni " ve " Hanım " gbi birçok filmde oynadı.Çeşitli reklam filmlerinde de rol alan Sezer, 'Sıla' adlı dizide, 'Sevdalı Bulut', 'Nereye Payidar', 'Simyacı' ile çeşitli tiyatro oyunlarında da sahne aldı. Sezer, son olarak 'Rugby Türkiye' ve 'Auto Türkiye' isimli dergilerin sanat yönetmenliğini yürütüyordu.

  
   

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/06/2011 - 1:19
iyi bir karakter oyuncusuydu
4
2
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/06/2011 - 0:15
YASARKEN TANIYAN FAKAT CENAZE TORENINE KATILMAYAN SINEMA DUNYASININ BUTUN ELEMANLARINI (YILDIZ DEMEYE DILIM VARMIYOR) KUTLARIM KENDILERINE YAKISANI YAPMISLAR.
MENFAAT BEKLENTISI ILE IBRAHIM TATLISES'IN ZIYARETINE PABUCLARINI BILE GIYMEYE FIRSAT BULAMADAN YALINAYAK KOSANLARI DAHA'DA BIR KUTLARIM.
32
2
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
02/06/2011 - 22:03
Hanımefendinin cenazesine katılmayan sinema ve tiyatro'dan arkadaşlar, popüler br popçu ve ya türkücü ishal'den hastaneye kaldırılmış olsa ziyaret için kuyruk sırasına girerlerdi.Maskeli balonun ne kadar sahte yüzleri varsa,açın televizyonları madrabazlık yaparken görürsünüz.Fatoş han.ruhu şad olsun
10
2
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
02/06/2011 - 21:59
canım arkadaşım Fatoş'um...hani köye gelecektin?...ben çok üzgünüm...seni köye getirecektim...bitmedi işlerim...ve tüm gün kendimi çok kötü hissettim...özür dilerim arkadaşım...keşke bu isteğini önemseseydim...üzgünüm..mekanın cennet olsun meleğim...
3
3
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
02/06/2011 - 19:37
her olayı dine bağlamaktan ne zaman vazgeçeceksiniz, ölüm fiziksel bir olaydır ve mutlaka bir nedeni vardır, şansla alakası yoktur. ruh diye birşey ispat edilmedi.
3
12
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding