Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
10 Ekim 2015 Cumartesi 19:05

 ADnet  
Reklam için
Tüm Magazin Haberlerini Okumak İçin
Önceki Haber     Sonraki Haber

Zeki Müren'in mankenlik fotoğrafları

 
Nilüfer KANDIRMIŞ/ BODRUM, (Muğla) (DHA)
Zeki Müren'in mankenlik fotoğrafları Sanat Güneşi Zeki Müren’in 44 yıl önce Ankara Göl Gazinosu’nda mankenlik yaparken çekilmiş fotoğrafları, sanatçının Bodrum’da müze haline getirilen evinde sergilenmeye başlandı.

ZEKİ MÜREN'İN RENKLİ YAŞAMINDAN KARELER

Sunucu Erkan Yolaç’ın özel koleksiyonu arasında bulunan fotoğraflar, kardeşi Faik Yolaç tarafından Bodrum’daki Zeki Müren Sanat Müzesi’ne teslim edildi. Faik Yolaç, “Zeki Müren’in hiç bilinmeyen bir yanı bu fotoğraflarla ortaya çıktı. Meşhur olmadığı zamanlarda Erkan Yolaç’ın sunuculuğunu yaptığı bir organizasyonda mankenlik yapıyor. 1963 yılında İzmir Efes Oteli’nin havuz başında sanatçı dostlarıyla birlikte çekilmiş bir fotoğrafı ve bir program afişini çerçeveletip müzeye teslim ettim” dedi.

MANKEN ZEKİ MÜREN
Ünlü sunucu Erkan Yolaç, iki ay önce, Zeki Müren’in müze haline getirilen evini ziyaretti sırasında, koleksiyonunda yer alan Zeki Müren’in ilginç fotoğrafları bağışlayacağını söyledi. Erkan Yolaç sözünü tuttu. Yolaç'ın kardeşi Faik Yolaç dört adet fotoğrafı, Zeki Müren Sanat Müzesi’ne teslim etti. Faik Yolaç, “1964 yılında Arkara Göl Gazinosu’nda çekilmiş, Erkan Yolaç’ın Zeki Müren’i takdim ederken görüldüğü iki fotoğrafta Müren mankenlik yapıyor. 1963 yılında İzmir Efes Oteli’nin havuz başında çekilen fotoğrafta da Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Tanju Gürsu, Rüçhan Çamay ve Erkan Yolaç mayolarıyla güneşlenirken yer alıyor. Diğer fotoğrafta da sanatçının bir sinema afişi yer alıyor” dedi.

Zeki Müren Sanat Müzesi Müdürü Ayser Özbulut da müzede Zeki Müren’e ait yaklaşık 350 fotoğrafının sergilendiğini belirterek, “Sosyal hayatından ve sahne hayatından fotoğraflar yer alıyor. Zeki Müren’in sahnede mankenlik yaparken çekilmiş fotoğrafı yoktu” dedi.


Tıkla son dakika haberleri cebine gelsin... İLK 1 AY ÜCRETSİZ
Haberlerimizden anında haberdar olun... HEMEN YÜKLE
  Yorum Sayısı 1 / 1     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
TANER BİÇER 06/07/2008 - 14:39
Sana her şey yakışıyor Türk Müziği'nin Taçsız Kral'ı!
Çok İyi %24 İyi %17 Normal %16 Kötü %19 Beğenmedim %21
Bu haberin diğer yorumcuları
GÜNÜN EN AKTİF YORUMCULARI
HAFTANIN EN AKTİF YORUMCULARI
EN İYİ YORUMCULAR
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 1 / 1     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
 ADnet Reklamları Reklam vermek için tıklayınız    
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH