Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
10 Ekim 2015 Cumartesi 13:52

 ADnet  
Reklam için
Tüm Magazin Haberlerini Okumak İçin
Önceki Haber     Sonraki Haber

Kendine 'Bayan fahişe' diyor

 
Kendine 'Bayan fahişe' diyor Rap'çi Reyhan Şahin, sıra dışı kişiliği ve açıklamalarıyla Almanya'da büyük yankı uyandırıyor.

Reyhan Şahin fotoğrafları

Fatih Akın'ın son filmi "Chiko"da rol alan rap'çi yıldız Reyhan Şahin, hem filmdeki cesur sahneleri hem de Almanya'da katıldığı talk-show'larda yaptığı açıklamalarla olay yaratıyor. 30 Mayıs'ta ülkemizde vizyona girecek olan "Chiko"da, Meryem adlı bir fahişeyi canlandıran Şahin, kendisine de 'Lady Bitch Ray' (Bayan Fahişe Ray) lakabını taktı. Yüksek lisansını cinsel pedagoji üzerine yapan Şahin, "Duvara Karşı"yı seyrettikten sonra Akın'a bir mektup yazarak Sibel Kekilli'nin canlandırdığı karakteri beğenmediğini belirtti. Akın da Şahin'i "Chiko" filminde oynattı. Şahin, Alman ARD
TV kanalındaki programda sunucuya, "İçinde orgazm sıvım var. Yeni doldurdum" diyerek küçük bir top hediye etmişti.

Fatih Akın’ın yapımcılığını üstlendiği "Chiko"da Meryem adlı bir fahişeyi canlarından rap’çi Reyhan Şahin, sıra dışı kişiliği ve açıklamalarıyla Almanya’da büyük yankı uyandırıyor.

Reyhan Şahin, Özgür Yıldırım’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde canlandırdığı karakter hakkında şu yorumu yaptı: "Türk kadınına bir şeyler anlatmak için bu rolü kabul ettim. Evet, Meryem bir fahişe ama birçok kadından daha dürüst ve cesur. Kadınların her şeye rağmen özgür olması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Yönetmen isteseydi daha cesur sahnelerde oynardım."

Şahin, "Duvara Karşı"yı seyrettikten sonra Fatih Akın’a bir mektup yazarak filmde Sibel Kekilli’nin canlandırdığı karakteri "Türk kadınını Almanların görmek istediği şekilde yansıtıyor" diyerek beğenmediğini belirtmiş Akın da Şahin’i "Chiko" filminde oynatmıştı. Ancak Şahin, kendisini sinemaya kazandıran Akın’ı da eleştirmekten çekinmedi: "Akın büyük bir yönetmen ama kadına bakış açısını eleştiriyorum. Erkeksi bir bakış açısı var. ’Yaşamın Kıyısında’ ve "Chiko" filmlerinde devamlı fahişe rollerini ön plana çıkardı."

Reyhan Şahin kimdir

/_np/3197/5473197.jpgAlmanya’da son dönemde en çok tartışılan rap’çilerden biri olan Şahin, kendisine ’Lady Bitch Ray’ (Bayan Fahişe Ray) diyor. Sivas’lı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen 26 yaşındaki rap’çi, kadın hakları ve politika üzerine pornografiyi öne çıkaran provokatif açıklamalarıyla tanınıyor. Üniversitede Alman Dili ve Tarihi eğitimi alan Şahin, yüksek lisansını cinsel pedagoji üzerine yaptı.  Şarkıları çok küfür içerdiği için devlete ait Radyo Bremen’deki sunuculuk işine son verilen Şahin’in şarkıları Almanya’daki TV kanallarında yayınlanmıyor.

Chiko, Almanya’da tartışma yarattı

Berlin Film Festivali’ne katılma onuru yaşayan ve 30 Mayıs’ta ülkemizde vizyona girecek olan "Chiko" filmi, uyuşturucu satarak hayatını değiştirmeye çalışan İsa adlı Türk gencinin maceralarının özelinde üçüncü kuşak Türklerin sorunlarını ele alıyor. Sert sahneleriyle dikkatleri çeken bir mafya filmi olan "Chiko", Almanya’da yaşayan Türklerin yaşadığı sorunlara dair yaptığı tespitlerle de büyük yankı uyandırdı.


Tıkla son dakika haberleri cebine gelsin... İLK 1 AY ÜCRETSİZ
Haberlerimizden anında haberdar olun... HEMEN YÜKLE
  Yorum Sayısı 3 / 17     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Big Chief 30/04/2008 - 11:30
tasvip etmesek te insanın kendisini bilmesi güzel birşey tabi:)
Çok İyi %21 İyi %20 Normal %19 Kötü %18 Beğenmedim %20
mahir çağlayan 30/04/2008 - 11:25
reyhan şahin çok başarılı bir rapçi. bir türk olarak gurur duyuyoruz kendisiyle.
Çok İyi %20 İyi %18 Normal %20 Kötü %17 Beğenmedim %22
Halid Kılıç 30/04/2008 - 11:25
İkinci Sibel Kekilli vakası. Şimdi bizim beyazlar bu kadınla gurur duyarlar, ona ödüller verirler. Biz zaten kötüyü hep severiz, baş üstünde tutarız.
Çok İyi %23 İyi %20 Normal %17 Kötü %17 Beğenmedim %20
Bu haberin diğer yorumcuları
Marin aqua
Bedri Ceran
moon grass
Aslı Akdoğan
sinem sezişli
Tahir Cingöz
Mehmet Aykaç
Gamze KAYABAŞ
tolga yigit
magnum opus
EMİRŞAH DOĞU
Ahmet Dogulu
GÜNÜN EN AKTİF YORUMCULARI
HAFTANIN EN AKTİF YORUMCULARI
EN İYİ YORUMCULAR
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 17     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
 ADnet Reklamları Reklam vermek için tıklayınız    
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH