Gündem Haberleri

  MAGAZİN İYİ DE…

  Hürriyet Haber
  18.09.2005 - 20:21 | Son Güncelleme:

  Sevgili Serdar, güzel ülkemin, güzel insanlarını güzel yönleriyle değil, hep olumsuz yanlarını ortaya çıkartıp günlerimizi geçirir olduk nedense. Önce ünlü ses sanatçısı Bülent Ersoy’un (tıpkı Kenan Evren’in kendisinin önünü kestiği gibi) CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın önünü kesmek için belgesiz, bulgusuz ve tanıksız açıklamalar yapması… Ardından Hüyla Avşar-Kaya Çilingiroğlu arasındaki evliliğin bitmesi... Ve yıldızı beklenmedik bir anda parlayan, ya da parlatılan Gamze Özçelik’in bir sapkın sevgilinin porno tuzağına düşürülüp evlilik eşiğinden geri dönmesi… (Sezai BAYAR)

  Dahası, devlette kadrolu sanatçıların hiç bir iş yapmayıp maaşlarını matikten alıp yan gelip yatması…

   

  Ve de Kültür ve Turizm Bakanı Koç’un diline düşen 110 kiloluk baletin “Oyunda rol veriler de oynamadık mı? Durup durduğumuz yerde zayıflayacak halimiz yoktu ya” türünden mesleğini savunması…

   

  Tabii Kanal D’de göreve başlayan gazeteci-yazar ve televizyoncu Mehmet Ali Birand’ın anchormanlikte başarılı olup olmaması…

   

  Bütün bu magazinsel olumsuzluklar gündemi işgal ederken, ülkenin gerçek sorunları gözden kaçırılabilir mi?

   

  Tabii ki hayır. Halkın ilgisini çeken, hergün konuşulan ve özel yaşamları merak edilen ünlülerin yaşamlarındaki değişmeler, gelişmeler, söylentiler habere konu edilmeli.

   

  Onların halk nazarında “model” insanlar olmaları açısından yaşamları didik didik edilmeli. Varsa yanlışları dile getirilmeli. Gelişmeler tüm yönleriyle irdelenmeli.

   

  Ama insaf ile söylemek gerekirse, son aylarda hiç mi olumlu bir haber yok sanat dünyamızda? Eğitim ve sağlık alanlarında uluslararası olmasa bile hiç mi ulusal başarıya imza atan biri yok?

   

  Sinema, tiyatro, resim, müzik, spor, iş dünyası alanlarında yüzümüzü güldürecek, başarısı alkışlanacak, oyunculuğu ile göğsümüzü kabartacak hiç mi pozitif gelişme yok.

   

  Hadi ekonomik başarılara inanmıyoruz. İstatistiklere güvenmiyoruz. Bu alandaki gelişmelerin “hormonlu” olduğunu yazıyoruz.

   

  Peki hiç mi güzel şeyler yaşanmıyor bu ülkede?

   

  Hiç mi “vay anasını” dedirtecek haber yok bu güzel topraklar üstünde.

   

  Magazine evet de bu kadarı değil yani.

   

  Sanki anlaşmışcasına, her gün birileri bilerek veya bilmeyerek kuyuya taş atıyor.

   

  Sanki gündemi “light” hale getirmek için birileri düğmeye bastı…

   

  Yanılıyor muyum acaba?

   

  Sevgiler,

   

  Sezai

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı