Dünya Haberleri

DÜNYA

  Mağarada ölüm turu

  Hürriyet Haber
  16 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ekim 2007 - 00:28

  Tayland’da mağara gezisinde 6 turist ve 2 rehber, sel suları aniden içeri dolunca boğularak can verdi. Mağaradan sağ çıkan tek kişi olan İngiliz Helena Carroll’un nişanlısı, onu kurtarırken öldü.

  TAYLAND’a tatile giden İngiliz Helena Carroll (21) ile nişanlısı John Cullen, 4 kişilik İsveçli aile, 10 yaşında bir Alman çocuk ve iki yerli rehberle birlikte Khao Sok milli parkındaki mağara turunda sel sularına kapıldı. Faciadan sağ kurtulan Helena’nın anlattıklarına göre ekip yarı yoldayken şiddetli bir gümbürtü koptu. Ardından bir su kütlesi hızla üzerlerine geldi. Helena ile nişanlısı, mağaranın baca çıkışına gelerek kayalardan yukarı tırmanmaya çalışırken, arkada kalan 7 kişi azgın sulara kapılarak sürüklendi.

  Suya daldı ve kayboldu

  Helena bundan sonrasını şöyle anlattı: "Tırmanırken elim kaydı ve düştüm. Ancak John beni yakalayıp yukarı itti. Tırmanmaya devam ettik ve bir çıkıntıya ulaştık. John orada kalırsak öleceğimizi söyledi. Bense kalalım, burası güvenli dedim. John içeri dolan suyun kendisini yukarı çıkaracağına inanıyordu ve tekrar suya girdi. Suya gömüldüğü gibi kayboldu. Bu onu son görüşüm oldu."

  8 saat titreyerek kurtarılmayı bekledi

  Helena Carroll, 8 saat beklediği çıkıntıda yaşadıklarını anlatırken şöyle dedi: "Karanlıkta yapayalnızdım. Görebildiğim tek şey ateşböceği gibi yanıp sönen bazı böceklerdi. Bir de akan suların gümbürtüsünü duyuyordum. Bütün gece titreyerek bekledim. Sonra yukarıda bir el feneri ışığı görüp "İmdat, imdat, buradayım" diye seslendim. Beni çıkardıktan sonra morga götürdüler. Ekiptekilerin hepsi ölmüştü."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı