Gündem Haberleri

  Mağarada doğdu, 'İmparator' oldu

  Hürriyet Haber
  21.07.2007 - 00:52 | Son Güncelleme:

  İBRAHİM TATLISES FOTO-ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

  Mağarada doğdu, İmparator oldu

  Bundan 34 yıl önceydi. O güne kadar sadece kısıtlı bir çevrenin tanıdığı insanın içine işleyen yanık bir ses duyanların tüylerini diken diken eden bir türkü söylüyordu:

  "Ayağında kundura, 
  yar gelir dura, dura
  genç ömrümü çürüttün
  sineme vura vura "...


  Boylu- poslu, kara yağız Anadolu delikanlısı, Türkiye'nin yakın tarihinin popüler kültürüne böyle adım attı işte. Şanlıurfa'dan gelmişti. Bir mağarada doğmuştu. Yoksulluk içinde geçen gençlik yıllarında inşaat işçiliği yapmıştı. Sonunda bir gün inşaatta şarkı söylerken Adanalı bir sinemacı, sesinden etkilenip onu keşfetmişti.

  İbrahim Tatlıses, o ünlü türküyü söylediğinden bu yana köprülerin altından çok sular aktı. Bir kaç parça eşyasıyla İstanbul'a gelen İbrahim Tatlı, bugün şarkılarıyla, filmleriyle, aşklarıyla herkesin konuştuğu 34 yıldır gündemden düşmeyen İbrahim Tatlıses oldu. Müzik ve sinema dışında çok farklı alanlarda faaliyet gösteren bir çok şirketin sahibi.

  Mağarada doğdu, İmparator olduMağarada doğdu, İmparator oldu
  Hülya Avşar foto-analizi için tıklayınGülben Ergen foto-analizi için tıklayın

  Tatlıses, belki de ABD'de yaşasaydı, bu tür başarı öykülerine pek meraklı olan Hollywood onun yaşamını da beyazperdeye aktarırdı. Başrolü kim oynardı bilinmez... Ama Tatlıses, tam 34 yıldır oynadığı filmin başrol oyuncusu.

  İşte Tatlıses'in Şanlıurfa'da başlayıp İstanbul'a uzanan 55 yıllık yaşamının foto-analizi.

  İBRAHİM TATLISES FOTO-ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı