Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Maganda polis piyanisti vurdu

  Mehmet ÇINAR, (DHA)
  15.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Köy düğününde coşup havaya ateş açan polis memuru, şarkı söyleyen piyanisti boynundan, Almanya’dan gelen 16 yaşındaki bir genci de karnından vurdu. Piyanist öldü, polis gözaltında.

  ISPARTA’nın Gelendost İlçesi’ne bağlı Yaka Köyü’ndeki düğünde gelin otomobilden inerken silahlar ateşlendi. Düğün davetlileri arasında yer alan ve Konya’da polis memuru olduğu belirtilen Abbas Karaca da (34) Browning marka ruhsatlı tabancasını çıkararak havaya 4-5 el ateş etti. Tutukluk yapan silahını kurcalayan Karaca, tabancanın birden ateş almasıyla düğünde şarkı söyleyen piyanist Hakan Kutlu’yu (24) boynundan vurdu. Seken 1 kurşun da İsa Aynur’un (16) karnına isabet etti. Ağır yaralanan Hakan Kutlu ve İsa Aynur hemen Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyata alınan piyanist tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nde yaşadığı ve bölgedeki düğünlerde şarkı söyleyen Hakan Kutlu’nun ölüm haberi yakınlarının sinir krizleri geçirmelerine neden oldu.

  Damadın dayısı da gözaltında

  Düğün için Almanya’dan geldiği belirtilen İsa Aynur’un ise tedavisi sürüyor. Jandarma ekipleri, polis Abbas Karaca ile düğünde rastgele havaya ateş açan damadın dayısı Ali Tarhan’ı gözaltına aldı. Ayrıca, düğüne katılan köylülerden ruhsatsız 1 av tüfeği ile kuru sıkı tabanca ele geçirildi. Davul ve zurnaların çalındığı köy ise olayın ardından sessizliğe büründü.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı