Gündem Haberleri

  Maganda kurşunuyla ölüme 16 yıl hapis

  A.A
  08.10.2011 - 10:02 | Son Güncelleme:

  Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Çamlıdere'de Temmuz 2010'da katıldıkları kına gecesinde havaya ateş ederek akrabası Cumhur Ataseven'in ölümüne neden olan Mustafa Ataseven adlı kişiyi 16 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum etti.

  Cumhur Ataseven'in ölümünün ardından Mustafa Ataseven ve Gazi Ataseven hakkında açılan dava, geçtiğimiz günlerde sonuçlandırıldı.

  Mahkemenin gerekçeli kararında, sanıklar Mustafa Ataseven ve Gazi Ataseven, maktul Cumhur Ataseven ile İsmail Ataseven'in Çamlıdere Benli Yaylası Yılanlı mevkisindeki bir kına gecesine katıldıkları belirtildi.

  Gecede birçok kişi tarafından silahla ateş edildiği anlatılan kararda, Mustafa Ataseven'in, sanıklardan Gazi Ataseven'e ait tabancayla ateş etmesi sonucu, Cumhur Ataseven'in hayatını kaybettiği bildirildi.

  Gerekçeli kararda, Mustafa Ataseven'in “olası kasıtla ölüme neden olmak” suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldığı, cezasının yargılama aşamasındaki tutumunun lehine takdiri indirim kabul edilerek, 16 yıl 8 aya indirildiği kaydedildi.

  Mahkemenin sanık Gazi Ataseven'i ise düğünde havaya ateş etmesi nedeniyle, “kişilerin hayatı, sağlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde, korku, kaygı ve panik yaratacak tarzda silahla ateş etmek” suçundan 6 ay hapse mahkum ettiği, iyi hali nedeniyle bu cezanın 5 aya indirildiği de gerekçeli kararda yer aldı.
  Gerekçeli kararda, kına gecesine katılan Mehmet Aydın adlı kişinin de “basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek şekilde” omzundan mermiyle yaralandığı bildirildi. Sanık Mustafa Ataseven'in bu olay nedeniyle de yargılandığı, ancak olayın, Mustafa Ataseven'in ateş etmesinden kaynaklandığı yönünde yeterli delil elde edilememesi nedeniyle beraatına karar verildiği bildirildi.

  Mahkeme, Mehmet Aydın'ın yaralayan gerçek failin bulunması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını da kararlaştırdı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı