Dünya Haberleri

  Mafyadan yazara suikast hazırlığı

  Hürriyet Haber
  15.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İtalya’da Napoli Savcılığı, Camorra mafyasının, "Gomorra" adlı kitapta örgütlü suçun içyüzünü ortaya koyan yazar Roberto Saviano’ya suikast hazırlığında olduğu iddiası üzerine soruşturma başlattı.

  Saviano’ya suikast hazırlığı yönündeki bilginin, Milano polisine pişmanlık yasasından yararlanmış bir mafya itirafçısı tarafından iletildiği öğrenildi. Başka dillere de çevrilen "Gomorra" adlı eser, İtalya’da çok satan kitaplar listesinde yer alıyor. Yönetmen Matteo Garrone tarafından filmi de çekilen "Gomorra"nın, Cannes Film Festivalinde ödül almasının ardından Oscar için de yarışması bekleniyor.

  Yazar Saviano, tehditler sonrasında, iki yıldan beri İtalyan güvenlik birimlerinin özel koruması altında, adresi gizli tutulan bir evde yaşıyor. Telefonla Radio 3’deki "Fahrenheit" adlı programa konuk olan Saviano, özel koruma altında yaşamanın sıkıntılarına da değinerek, "Pek çok insan için yararlı bir iş yapmış olmakla birlikte, her sabah kuşatma altında uyandığımda, buna değer miydi diyerek kendi kendimi sorgulamaktan da kurtulamıyorum" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı