Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mafya tohumlu siyasi parti

  Elif DEMİRCİ- Yavuz KUŞDEMİR, DHA
  11 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 11 Temmuz 2007 - 00:43

  Uşak’ta halka seslenen Başbakan Erdoğan yine MHP, CHP ve Genç Parti’ye çattı. Miting öncesinde partisinin kente astığı bayrakların kesilmesinden MHP’yi sorumlu tutan Erdoğan "Milletvekili adaylarını ve mafya tohumlarını yanına alan bir siyasi parti mensupları, bir diğer siyasi partinin afişlerini, bayraklarını kesip atıyor. Bu siyasi terördür" dedi.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan dün Uşak’ta katıldığı mitingde, partisinin bayraklarının kesilmesinden isim vermeden MHP’yi sorumlu tutarken, çok sert ifadeler kullandı. Ata uçağıyla dün saat 11.20’de Uşak Havalanı’na inen Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye ile kent merkezine giderek Hükümet Meydanı’nda partililere seslendi. Konuşmasında, miting öncesi kentte partisinin bayraklarının kesilmesinin arkasında MHP’lilerin varlığını ima eden Erdoğan, "Milletvekili adaylarını ve mafya tohumlarını yanına alan bir siyasi parti mensupları, bir diğer siyasi partinin afişlerini, bayraklarını kesip atıyor. Bunun adı demokratik yarış olmaz. Ondan sonra ben terörü önleyeceğim diyemezsin. Bunun adı siyasi terördür. Buna fırsat vermeyeceksin. Kin ve nefret tohumlarını aramıza atmak isteyenlere fırsat vermeyin" dedi. Mitingde eleştiri oklarını CHP, MHP ve GP’ye yönelten Erdoğan, şunları söyledi:

  MİLLET CHP’YE OY VERMEZ Biz matematik ortaya koyuyoruz. Rakamları ortaya koyuyoruz. Hesapla konuşuyoruz, kitapla konuşuyoruz, kurusıkı atmıyoruz. Bizim dışımızdakiler bu meydanda, gelecek zamanla konuşuyor. Cek, cak. Şimdi şu CHP’ye sorun. Sen bu ülkede yıllar yılı iktidarda bulundun ama tek başına iktidar olmadın, olamazsın da, olamayacaksın da. Benim milletim CHP’ye tek başına iktidar vermez, vermez.

  HORTUMLANAN BANKA VAR MI? DSP, MHP, ANAP döneminde 22 banka hortumlandı. Bu bankalar hazineye devredildi. Bankaların borçlarını halk ödedi. Allah aşkına bizim iktidarımızda bir tane batan banka var mı? Ben özellikle MHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Futbol takımı tutar gibi parti tutmayalım. O başka, bu başka. Burada milletin geleceği var. Gençlerin geleceği var, mutlu bir yaşam, huzur dolu bir yaşam için emaneti ehil ellere teslim etmek var. Bunun vebalinden kurtulmak mümkün değil. Yoksa bu fakir fukaranını tüyü bitmemiş hakkının yiyenin hesabını veremezler.

  Sezer’i yanına çağırdı

  Uşak’a beşinci gelişinde Hükümet Meydanı’ndan halka seslenen Başbakan Erdoğan, eşiyle birlikte partililere karanfil attı. Mitingin bitiminde Sedef Sezer adlı bir kadın Erdoğan’a seslendi. Sezer, Başbakan’ın kendisini çağırmasının ardından yanındakilerin ve korumaların yardımıyla bariyerleri aştı ve Erdoğan’la görüştü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı