Dünya Haberleri

  Mafya filmi gibi düğün

  Ayşegül EKİNCİ / LONDRA
  23.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir İngiliz kasabasında 17 yaşındaki kızının evliliğine karşı çıkan İtayan babanın korkusundan düğün polis korumasında yapıldı.

  İNGİLTERE’nin güneyindeki Bournemouth’da gerçekleşen bir düğün "Baba" filminin sahnelerini aratmadı. Nikahın kıyılacağı Moordown St John’s Kilisesi’nin etrafını kordon altına alan onlarca polis arabası ve makineli tüfeklerle donanmış 20 polis, görenleri şaşırttı. Kilisenin etrafında güvenlik kordonu oluşturup, ağaçların arasına saklanan, ayrıca kilisenin içine mevzilenen polis ekiplerinin ne yaptığı önce anlaşılamadı. Gelin arabasını ise 5 araçlık bir polis konvoyu takip ediyordu.

  Sakin bir balıkçı şehri olarak bilinen Bournemouth sokaklarını mafya filmlerine çevirenin kızgın bir baba olduğu /images/100/0x0/55eacd9ef018fbb8f897af0fsonradan anlaşıldı. İtalyan asıllı 42 yaşındaki baba Antonio Martino, 17 yaşındaki kızı Andrea’nın evlenmesini önleyemeyince düğünü basıp kızını ölümle tehdit etmekle suçlanıyor. İddialara göre, öfkeli baba, genç kızının 20 yaşındaki Zimbabweli Brian ile ilişkisine baştan beri onay vermiyordu. Bir çamaşırhanede tanışan iki gencin 1-2 aylık arkadaşlığı evliliğe dönüştürme isteği tutucu İtalyan babayı çılgına çevirdi. İngiltere’nin ünlü süpermarketler zinciri Asda’nın manav bölümünde çalışan Antonio Martino, sözünü dinlemeyen kızına tehditler yağdırdı. Babasına inat evlenmeye karar veren genç kız babasının düğünü basıp kendisini öldüreceği iddiasıyla polise haber verdi. Kızının düğününü basıp gelin arabasını havaya uçuracağını söylediği iddia edilen baba nikah öncesi polisler tarafından takibe alındı. Nikahın yapılacağı kilise ve sokağı kordon altına alan polisin yaptığı eş zamanlı bir operasyonla evinde yakalanan baba "geline ölüm tehditi yaptığı" suçlamasıyla gözaltına alındı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı