« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mafya emri veriyor

İtalyan mafyasının önde gelen ismi Antonio Lo Russo ile Napolili Cannavaro, Gianello, Grava ve Novaralı Mascara şike ile suçlanıyor.

Reha ERUS / ROMA
SON GÜNCELLEME

İTALYA’da Napoli takımından üç, Novara takımından da bir futbolcuya şike damgası vuruldu. Napoli kaptanı Paolo Cannavaro, Matteo Gianello ve Gianluca Grava ile yeni sezonda Novara’ya transfer olan Giuseppe Mascara’yla ilgili DDA (Mafya ile mücadele merkezi) tarafından şike şüphesiyle soruşturma başlatıldı.
Ayrıca bu futbolcuların, geçen sezonki Napoli-Parma maçında saha kenarında gözlemci gibi bulunan Napoli mafyası Camorra’nın üyelerinden Antonio isimli kişiden direktif aldıkları da iddialar arasında yer aldı. Antonio’nun ünlü İtalyan mafyası Camorra’nın babalarından Salvatore Lo Russo’nun oğlu olduğu öğrenildi.

De Sanctis: Beni yanlış anladılar

Öte yandan İtalya’daki şike soruşturmasını yürüten Napoli Savcılığı, 3 Aralık’ta oynanan Napoli-Lecce maçında takımının attığı dördüncü golden sonra, el kol hareketleri yaparak başını sallayan Napoli kalecisi Morgan De Sanctis’i sorguladı. İki sezon önce Galatasaray’da kiralık olarak oynayan İtalyan kaleci, “Ben genelde saha içerisinde pek sevincimi göstermem başarıları soyunma odasında paylaşırım. Bu oynadığım her takımda böyle olmuştur” yanıtını verdi. Napoli-Lecce karşılaşmasını 4-2 ev sahibi kazanmıştı.

Gözlemci gibi rahatlar

Mafya üyeleri bir gözlemci gibi rahat bir şekilde Serie A maçlarını izlemiş.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler