Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mafya çürümüşlüğün ürünü

  Hürriyet Haber
  07.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.09.1998 - 00:01

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mafyanın, devletin ve siyasetin içindeki çürümüşlüğün, idealizmin kayboluşunun bir ürünü olduğunu söyledi.

  MHP Genişletilmiş Yüksek İstişare Meclisi Toplantısı, MYK ve MKK üyeleri, il ve ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, MHP Kadın Kolları Başkanlığı, il ve ilçe kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla, Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda yapıldı.

  Bahçeli konuşmasında, Türkiye'nin büyük bir krizler yumağıyla karşı karşıya bulunduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

  ‘‘Bu programın akıbetinin de diğerleri gibi olacağı ortaya çıktı. Ciddi yapısal reformları hayata geçiremeyen, yolsuzluk ve rüşveti önlemek için çaba sarfetmeyen iktidarların enflasyonu düşüremeyeceğinin iyice görülmüş olmasıdır. Hükümet, iki ay içinde, toz pembe çizilen Türkiye panoramasından, (Bizi etkilemez) dedikleri Rusya krizinin arkasına sığınma noktasına gelmiştir. Enflasyon, Türk milletinin kaderi olamaz.’’

  Mafyanın tek başına bir faktör değil, bir sonuç olduğunu belirten Bahçeli, ‘‘Mafyayı besleyen temel dinamikler, devletin adalet dağıtmadaki yetersizliğidir, çıkar hırsıdır, milli ve manevi değerlerin erozyona uğramış olmasıdır’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı