« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Madrid'de bunalım sırası Casillas'ta

La Liga ekibi Real Madrid üzerinde gezinen kara bulutlar Ronaldo ve Mourinho’nun ardından bu kez başarılı kaleci Casillas’a sıçradı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Manchester City ile oynanan Şampiyonlar Ligi grup maçında takımının son dakikada attığı gole sevinmediği görüntülenen başarılı file bekçisinin bu tavrı dikkatlerden kaçmadı.  İspanya’da sosyal medyanın en önemli konusu haline gelen Casillas’ın bu tavrı “garip” olarak nitelendirilirken, yediği iki golden dolayı çok fazla sevinemediğini de iddia edenler oldu.

Ancak bir başka iddia ise başarılı kalecinin neden sevinmediğinin en doğru göstergesi oldu. Euro 2012 için Polonya’ya gittiğinde  Spinal müsküler atrofi hastası olan 14 yaşındaki Zapisek Dawid tanışan Casillas, küçük çocuğun vefat haberini alınca oldukça üzüldü.

Duvarları Casillas fotoğraflarıyla süslü küçük bir odada hayatını geçiren ve tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Dawid, ölmeden önce İspanyol kaleci ile tanışarak en büyük isteğini yerine getirmeyi başarmıştı.

Maç günü Polonyalı gencin ölüm haberini alan Casillas, Facebook hesabından, “huzur içinde yat arkadaşım. Ailene başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullanırken, maçta sevinmemesinin nedeninin Dawid’in ölümü olduğu öne sürüldü.

 


İlişkili Haberler