« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Madrid 2024'e aday olmayacak

Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı organize etmek için 2012, 2016 ve son olarak 2020'ye aday olan ve evsahipliklerini başka kentlere kaptıran İspanya'nın başkenti Madrid, arka arkaya 4. kez adaylığı düşünmüyor.

AA
SON GÜNCELLEME

Madrid Belediye Başkanı Ana Botella, katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada, 2024 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için aday olmak istemediklerini Başbakan Mariano Rajoy ve Kral Juan Carlos'a ilettiklerini söyledi. "Madrid'in, olimpiyatları kaybetti diye kendisine eziyet etmemesi gerektiğini” vurgulayan Ana Botella, olimpiyat sürecinde yapılan hazırlıkların, spor ve spor kültürü adına Madrid'e çok şey kazandırdığını, sundukları projelerin havada kalmayacağını dile getirdi.

Botella'nın açıklamasıyla ilgili görüşü sorulan Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Jose İgnacio Wert de “İhtiyatlı bir karar. Hükümet olarak tüm desteği veriyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Wert ayrıca, Madrid'in 2020 Olimpiyatları evsahipliğini kaybetmesinin İspanyol sporuna zarar vermesine izin vermeyeceklerini, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) sundukları programı uygulamaya devam edeceklerini kaydetti.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz