Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Madonna’nın fişi çekilecek

  Zafer Öztürk / Londra
  17 Temmuz 2012 - 13:48Son Güncelleme : 17 Temmuz 2012 - 16:09

  İngiltere’de yasalar ünlü, politikacı, zengin hatta Pop Kraliçesi demeden her türlü değerin üzerinde olduğunu bir kez daha kanıtlamak üzere devreye girdi.

  Bu akşam Hyde Park’ta 50 bin kişiye seslenecek olan Madonna’yı konserini zamanında tamamlaması konusunda uyaran Westminster Belediye Yetkilileri “Tam 10.30’da bitir yoksa fişi çekeriz. Yasalara uymak zorundayız” notası çekti.

  Geçen cumartesi aynı parkta 80 bin kişi önünde Bruce Springsteen ve Paul McCartney konserinde anfilerin fişini çekerek konserin bir saniye bile uzamasına izin vermeyen belediye, yasaların uygulanması konusunda ne kadar ciddi olduğunu göstermişti.

  Konser gecesi sadece bir kişiden şikayet alındığı ve ses desibeli sınırlamanın üzerinde olmadığı bilgisi ise yine ihlal ve şikayetlerden çok  yasaların uygulanması konusundaki hassasiyeti ortaya koymuş oldu.
   
  TT Arena’da 55 bin Türk hayranı ile 8 Haziran’da  coşan Madonna 45 dakika gecikmeli çıkarak hem hayranlarının protestosuna yol açmış hem de konsere ayrılan saatleri ihlal etmişti. Bu kez ise aynı Madonna’yı yasaların tartışmasız uygulandığı İngiltere’de  ‘fiş çekme korkusu’ sardı.

  MADONNA'NIN İSTANBUL KONSERİ'NDEN GÖRÜNTÜLER

  MADONNA GÖĞSÜNÜ BÖYLE AÇMIŞTI / WEB TV

  Geçen Cumartesi  Twist and Shout isimli parçayı seslendirirken anfilerin fişinin çekilmesi  McCartney and Springsteen’e 80 bin kişi önünde soğuk duş etkisi yaşatmış, hayranları ise büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı.

  Konserlerin organizatörü Live Nation’ın Şefi John Probyn, kendisine  ‘Madonna konserinde gecikme olursa fiş çekilir mi’ diye sorulunca “Başka bir seçeneğimiz yok. Devam edersek açık bir şekilde yasaları ihlal etmiş oluruz. Elimizden bir şey gelmiyor” dedi.

     

  Madonna’nın fişi çekilecek Madonna'nın başı milliyetçilerle dertte
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı