Mado, Yunanistan'da da Maraş dondurması satacak

Hürriyet Haber
15.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

KAHRAMANMARAŞ'ta yerleşik Yaşar Dondurma Gıda Maddeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kambur, ‘‘Dondurma sattığımız ülkeler arasına yakında Yunanistan da katılacak’’ dedi.

Kambur, yaptığı açıklamada, sert kıvamı ve kendine özgü tadıyla ilgi çeken Kahramanmaraş dövme dondurmasını tanıtmak, mevcut ihracatı geliştirmek için girişimlerini aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

Kahramanmaraş'ta ürettikleri dondurmayı ‘‘Mado’’ ve ‘‘Mardo’’ markalarıyla Almanya, İngiltere, Avusturya, Mısır ve Suudi Arabistan'daki 17 şube aracılığıyla tüketicilerin beğenisine sunmayı başardıklarını kaydeden Kambur, ‘‘En son Yunanistan'daki bir firmadan teklif aldık. Gidip incelemelerde bulunduk ve memnun ayrıldık. Yakında Yunanlılar da ünlü dondurmamızla tanışacak’’ diye konuştu.

Kambur, kalite geliştirme ve ambalajlama tekniklerindeki ilerleme sayesinde dünyanın her yerine dondurma ihraç edilmesinin olanaklı halegeldiğine dikkati çekerek, yurtdışına açılmanın yanı sıra Türkiye'dekitüm illerde ve büyük ilçelerde şube açma çalışmalarının devam ettiğinibildirdi.

Ürettikleri dondurmanın büyük ilgi görmesi üzerine yerli ve yabancı firmaları ‘‘Maraş Usülü’’ dondurma üretmeye zorladığını kaydeden Kambur, açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘‘Bu, verdiğimiz mücadelede başarılı olduğumuzu ortaya koyuyor. Dondurma çeşidini artırarak daha çok sayıda tüketiciye ulaşmayı hedefliyoruz. Halen 70'in üzerinde çeşit üretiyoruz. Türk dondurmasının yurtdışına açılmasını sağladığımıza inanıyor, mutlu oluyoruz.’’

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı