Ege Haberleri

  Madenler çevreye zarar vermeden işletilmeli

  Yavuz KUŞDEMİR, (DHA)
  11.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, “Yer altı zenginliklerinin işletilmesi, ülke ekonomisine katkı sağlaması açısından önemlidir” dedi.

  Eşme ve Ulubey ilçeleri sınırlarında faaliyet gösteren Kanadalı Eldorado Gold firmasının Türkiye Temsilcisi Tüprag Metal Madencilik tarafından işletilen Kışladağ Altın Madeni’ni ziyaret eden Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, “Yer altı zenginliklerinin işletilmesi, ülke ekonomisine katkı sağlaması açısından önemlidir” dedi.
  Erden, madenlerden elde edilecek gelirle birlikte, çevreye gösterilen duyarlılığın da önemli olduğunu belirterek, “Madenlerin işletilmesi önemlidir. Ancak daha önemlisi, çıkarılması çeşitli usullerde gerçekleştirilen altın madeninin insana, diğer canlılara, toprak, su ve hava olmak üzere çevreye gerek kısa, gerekse uzun vadede herhangi bir zarar vermeden işletilmesidir. Altın madeninin verimli bir şekilde işletilmesi, yerel ölçekte istihdam oluşturması, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine ve ilimizin tanıtımına da katkı sağlaması Uşak için bir kazançtır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı