ELAZIĞ HABERLERİ

Maden'de TOKİ Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

AA / Yılmaz Kırtay
26.02.2016 - 15:15Son Güncelleme :

- Maden ilçesinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

AA / Yılmaz Kırtay

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'ın Maden ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlçede yapılması planlanan TOKİ Projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Maden Kaymakamı Davut Düzgün ve Belediye Başkanı Musa Orhan, ilçe sakinleriyle Belediye Düğün Salonunda bir araya geldi.

İlçedeki konut sorunu bir kez daha dile getirildiği toplantıda, TOKİ Projesinin ilçe için önemi vurgulandı. Proje kapsamında ev sahibi olmak isteyen vatandaşların en yakın zamanda İlçe Kaymakamlığı'na veya Belediye Başkanlığı'na müracaat ederek, ön talep formalarını doldurmaları istendi.

İlçe nüfusuna kayıtlı olma veya Madenli olma şartının arandığı başvuruda 2 bin lira kayıt ücreti alındığı ifade edildi.

Konut fiyatlarının, 2+1 olan 75 metrekare dairelerde 80-95 bin lira, 3+1 olan 115 metrekare dairelerde ise 120 bin lira olarak belirlendiği açıklandı.

Yeterli kayıt yapılması durumunda çalışmalara hemen başlanacağı kaydedildi.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Maden'de TOKİ Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maden'de TOKİ Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı