Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Madende can verenler emekli edilecek

  Sezgin EREN MUSTAFAKEMALPAŞA/ BURSA, (DHA)
  15.12.2009 - 10:10 | Son Güncelleme: 15.12.2009 - 10:12

  Bursa'da geçen perşembe akşamı meydana gelen grizu patlamasında ölen 19 kişinin ailesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sahip çıkacak. Yaşamını yitirenlerin sigorta pirim gününe bakılmaksızın emekli edilecekleri belirtildi.

  MADENDE GÖÇÜK - FOTO GALERİ

  AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, ailelerin hiç birinin mağdur edilmeyeceğini hayatının kaybedenlerin çocuklarına da sahip çıkılacağını bunun için çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Devecikonağı’ndaki kömür madeninde grizu patlaması sonrası olayın yaşandığı madende göçük altında kalan 19 işçiyi çıkarma çalışmalarını yerinde takip eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, hayatını kaybedenlerin ailelerinin mağdur edilmemesi için talimat verdi.

  Facianın meydana geldiği bölgede görevlendirilen ve yapılması gerekenleri tespit eden AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, hayatını kaybedenlere bakanlık tarafından tazminat ödeneceğini ve emekli edilerek ailelere maaş bağlanacağını açıkladı. Prim ödemeleri ve gün sayısına bakılmaksızın hayatını kaybedenlerin emekli edileceğini belirten Koyuncu, tüm sorular çözülünceye kadar bölgeden ayrılmayacağını bildirdi.

  İŞÇİ AİLELERİNE MADDİ YARDIM YAPILACAK

  Mevcut problemler nedeniyle ocağın faaliyetinin durdurulduğunu anımsatan Bursa Valisi Şahabettin Harput, , işçi ailelerinin sıkıntılarının giderilmesi amacıyla Başbakanlığın gönderdiği 100 bin TL'ye ek olarak, bazı hayırseverlerin de katkılarıyla Bursa Valiliği olarak da 100 bin TL yardım yapacaklarını bildirdi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı