Gündem Haberleri

  Madencilere geç veda

  Ersin ERCAN-Gürkay GÜNDOĞAN / DHA
  21.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Zonguldak’ta, 17 Mayıs 2010’da meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden ve cesetleri 246 gün sonra çıkarılan Dursun Kartal (41) ile Engin Düzcük (31), dün gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı.

  Dün sabah dualarla ailelerine teslim edilen cenazelerden Düzcük’e ait olan Çaycuma’ya, Kartal’a ait olan ise Saltukova’ya doğru yola çıktı.

  Babalarına balkondan baktılar

  Düzcük’ün tabutu, Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çelenklerinin önüne yerleştirilen masaya konuldu. Eşi Hayriye Düzcük (30), “Enginim beni de yanına al” diye ağlarken, çiftin 8 ve 3 yaşlarındaki iki kızı balkondan babalarının tabutuna bakarak gözyaşı döktü. Cenaze namazında Zonguldak Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, TBMM eski Başkanı Köksal Toptan, CHP Genel Başkan Yardımcıları Süheyl Batum, İzzet Çetin, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen ve CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk yan yana saf tuttu. Engin Düzcük’ün cenazesine yetişemeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Dusun Kartal’ın cenazesinde hazır bulundu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı