Gündem Haberleri

  Madenciler Günü’nde 5 acı haber

  Tolga YANIK-Hasan BÖLÜKBAŞ/DHA
  05.12.2014 - 02:05 | Son Güncelleme:

  4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nde 5 acı haber geldi. Karaman’ın Ermenek ilçesinde su basması sonucu 18 işçinin mahsur kaldığı kömür ocağında kazadan 38 gün sonra dün de son 5 işçinin cesedine ulaşıldı.

  Sigortalı iş için madendeydi

  12, 7 ve ve 2 yaşında 3 oğlu olan Kamil Yaman (36), sigortası olsun diye madende çalışıyordu. Kazayla ilgili Has Şekerler Madencilik Şirketi sahibi Saffet Uyar ve Abdullah Özbey’in de bulunduğu 5 kişi tutuklu yargılanıyor.

  Facia günü baba olmuştu

  HÜSEYİN Gültekin’in (28) facianın meydana geldiği maden ocağında mahsur kaldığı gün bir çocuğu oldu. Oğluna kendi adı verildi.

  Ölüme dönüş

  HASAN Tuncer (35), su baskını nedeniyle oluşan gürültüyü duyup ocaktan çıkmış ancak arkadaşlarını kurtarmak için tekrar madene inmişti.

  ‘Galatasaray deseniz...’

  3 ÇOCUK babası Mehmet Özcan’ın (35) 5 yaşındaki oğlu, “Babama Galatasaray’ın maçı var deseniz madenden çıkar” sözleriyle ağlatmıştı.

  Ağabey kardeş can verdi

  ALİ Haznedar (31) da, 6 Kasım’da cansız bedeni çıkarılan 2 çocuk babası ağabeyi Kerim Haznedar (32) ile birlikte mahsur kalmıştı. 3 çocuk babası Ali Haznedar, yaptığı evin 18 bin lira borcu için 5 ay ara verdiği madende yeniden çalışmaya başlamıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı