Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Made in Hamıdou

Baroni’nin 30 metreden attığı şutu elinden kaçırıp ancak çizgiyi geçtikten sonra çeviren 36 yaşındaki file bekçisi, daha önce de iki G.Saray maçında benzer hatalar yapmıştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BU, Hamidou’nun ilk büyük hatası değildi. 2007-08 sezonunda 23 Mart 2008’de Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan ve son dakikasına 1-1 eşitlikle girilen maçta G.Saray, Denizlispor’u Servet’in golüyle 2-1 yenip şampiyonluğun kapılarını açtı. Son dakikada atılan golde, topu elinden kaçıran Hamidou’nun hatasını affetmeyen Servet boş kaleye golü yapmıştı.

Baros affetmedi

Ve bu sezonun 3. haftası... 23 Ağustos’ta yine Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan G.Saray maçı... Hamidou bu kez Kayserispor kalesinde inanılmaz bir hata yaptı. 11. dakikada topu yumrukla uzaklaştırmak yerine tutmaya kalkan ancak başarılı olamayan 36’lık Kamerunlu’nun hatasını bu kez Baros affetmedi ve G.Saray’ı öne geçirdi. Cimbom sahadan 4-1 galip ayrıldı.

Çizgiyi geçmedi

Topun çizgiyi geçmediğini savunan Souleymanou Hamidou, “Saha kaygan olduğu için topu elimden kaçırdım ama çizgiyi geçmeden çevirdim. Hakem gol kararı verdi, yapacak bir şey yok. İtiraz etsem de sonuç değişmeyecekti. Galip gelmeyi çok istedik, pozisyonlar da bulduk ama kazanamadık. İstediğimiz sonuç 1-1 değildi” diye konuştu.

iKi GÖRÜŞ

Erman Toroğlu golü yorumladı

Ayarlasan böyle gol yenmez!

SOULEYMANOU Hamidou burada topun sekmesini bekliyor. Kaleci dahil hiçbir defans oyuncusu böyle bir beklenti içinde olmaz. Anlaşılır gibi değil. Bunu sektirirsen gol olur. Bu, inanılır gibi bir hata değil. Hamidou, Denizli’de oynarken de böyle bir gol yemiş, şampiyon değişmişti. Ayarlasan böyle gol yemezsin. Top çizgiyi geçiyor. Benim o zaman öteki Türk kalecilerimin günahı ne? Ben neden yabancı kalecilere bu kadar para veriyorum.

Volkan Demirel destek verdi

Onu ancak kaleciler anlar

KAYSERİSPOR kalecisi Souleymanu Hamidou’ya destek Fenerbahçeli meslektaşı Volkan Demirel’den geldi. Dükü maçta hatalı bir gol yiyen Kamerunlu kaleci için, “Çok şanssız bir gol yedi. Kalecilik mesleği maalesef böyle. Onu ancak bizim gibi kaleciler anlar. Souleymanou Hamidou’nun adına üzüldüm” diyen Volkan, her kalecinin bu tür talihsizlikler yaşayabileceğinin altını çizdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler