ADIYAMAN HABERLERİ

Maddi Durumu İyi Olmayan Ailelere Yardım Kolileri Ulaştırılıyor

IHA
07.07.2015 - 16:08 |Son Güncelleme :

ADIYAMAN AGİP RAMAZAN YARDIM

IHA

Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Genel Sekreteri Mehmet Ulum’un Ramazan ayı münasebetiyle başlatmış olduğu yardım seferberliği her geçen gün büyüyor.
Adıyaman’da maddi durumu iyi olmayan aileleri önceden tespit ederek veren elle alan eli buluşturan Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Genel Sekreteri Mehmet Ulum, hayırsever vatandaşların yardım kolilerini ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor.
Adıyaman’da maddi durumu iyi olmayan vatandaşların kapısını çalarak, hayırsever vatandaşların yardım kolilerini teslim eden Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Genel Sekreteri Mehmet Ulum, “Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla hayırsever vatandaşlarımız tarafından hazırlanan yardım paketlerini maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. AGİP olarak, ev ev, kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımızla sohbet edip, sorunlarını dinledikten sonra gıda yardımında bulunuyoruz. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardımlarla Ramazan ayı süresince erzak yardımlarımız devam edecektir. Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) olarak tüm Adıyaman halkının sosyal sorumluluk projelerinde yanında olmaya devam edeceğiz. İnsanlık birleştiğinde vicdanlar huzur bulur. Bu maksatla kumanya yardımı yapmak isteyen hayırsever ve yardımseverler bizlere başvurabilir. Hazırlanan paketleri birebir tespit ettiğimiz ailelere ulaştırma gayretinde oluyoruz. Başlatmış olduğumuz yardım kampanyamıza destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlarımız 05053225341 nolu hattan bizlere ulaşabilirler. Bu vesile ile yardım kampanyamıza destek veren hayırsever vatandaşlarımıza minnettarız” diye konuştu.
Tespit ettikleri ihtiyaç sahiplerine gıda kolilerini bıraktıklarını belirten Ulum, “Ramazan ayının verdiği heyecan ve coşku ile fakirlere, öksüzlere, muhtaçlara yardım edilmekte, onların ıstırapları dindirilmekte ve yaraları sarılmakta. Böyle faaliyetler, toplumun dengesini, huzur ve istikrarını sağlamaktadır. Ramazanı sadece bu yönüyle değerlendirdiğimizde bu ayın, istikrarı, barışı ve birliği temin eden önemli bir zaman dilimi olduğunu kolayca anlamış oluruz. Yoksulluk sorunu ciddiye alınması gereken bir hadisedir. Zenginler ayrı bir dünyada yaşayarak, topluma olan görevlerini yapmazlar, fakir ve yoksulları ihmal ederlerse o toplumda huzur ve barışı sağlamak oldukça zordur. Ramazan ayı, zenginlerle fakirleri kucaklaştıran, yardımlaşma ruhunu canlı tutan, paylaşma bilincini geliştiren ve katılım azmini kuvvetlendiren bir aydır. Bu mübarek ayda daha yoğun ve disiplinli olarak gelişen sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın itici gücü ile fakir ve muhtaçların neşeleri artmakta, ikram edilen iftar yemekleri ile moralleri düzelmekte, yapılan infaklarla yüzleri gülmekte, kendilerine gösterilen ihtimamla insan olmanın izzetini yaşamaktadırlar. Bu sebeple mübarek Ramazan ayı kapsamında gıda yardımlarımız hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile yoğunluk kazandırmış durumda. Her yıl olduğu gibi bu Ramazanda çalışmalarımız zaman mekan tanımaksızın devam etmektedir. Hayırseverlerimizin destekleriyle ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, bir damla da olsa onlara yardım etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Maddi Durumu İyi Olmayan Ailelere Yardım Kolileri Ulaştırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maddi Durumu İyi Olmayan Ailelere Yardım Kolileri Ulaştırılıyor haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:38
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  14:58
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı