MUŞ HABERLERİ

Madde Bağımlısı Gençler İçin Temel Muhasebe Kursu

IHA
01.09.2015 - 16:39Son Güncelleme :

MUŞ'TA MADDE BAĞIMLISI GENÇLERE YÖNELİK TEMEL MUHASEBE KURSU AÇILDI

IHA

Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, madde bağımlılarına yönelik ‘Temel Muhasebe’ kursu açtı.
Muş’ta madde bağımlılığı ve uyuşturucuya savaş açarak gençleri bir çatı altında toplayan Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, madde bağımlısı gençlere yönelik ‘Temel Muhasebe’ kursunun açılmasını sağladı. Muş Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve İş-Kur İl Müdürlüğü işbirliğiyle madde bağımlısı gençlere yönelik 40 günlük temel muhasebe kursunun açıldığını belirten Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bingöl, bu tür kurslara ön ayak olacaklarını söyledi. Muş’ta mahalleleri dolaşarak kıraathanelerde gençlerle bir araya gelerek toplantılar düzenlemeye devam ettiklerini ifade eden Bingöl, gençlerin uyuşturucu batağından kurtarılmasının herkesin asli görevi olduğunu kaydetti. Açılan kursa şimdiden 25 madde bağımlısı gencin katıldığının altını çizen Bingöl, “Muş’un bütün mahallelerinde ağabeylerimizi, kardeşlerimizi kıraathanelerde toplayarak toplantılar düzenledik. Toplantılarımızın nedeni; yok olup giden bir gençlik vardı, gençler uyuşturucu bataklığına sürüklenmiş, hayattan soğumuş, boş sokaklarda heba oluyorlardı. Ben ve ekibim bu gençlerimizin sokaklarda heba olmasını istemedik. Bu nedenle derneğimizi kurduk. Derneğimizin amacı Muş gençliğini bir araya toplayıp toplum adına yararlı hizmetler yapmaktır. Eğer tüm mülki amirlerimiz de bize destek verirse, Allah’ın izniyle biz Muş ilinde uyuşturucu illetini bırakıp memleketimiz için, toplumumuz için yararlı hizmetler yapacağız. İlimizde uyuşturucu ile mücadele edilmezse 3-5 yıl sonra sevgi ve saygının ortadan kalkmasına neden olacak. Bizler bunu istemiyoruz” dedi.
“MUŞ’TA UYUŞTURUCUYU BİTİRECEĞİZ”
Asıl amaçlarının Muş’ta uyuşturucuyu bitirmek ve gençleri uzaklaştırmak olduğunu hatırlatan Bingöl, “Bu kapsamda son olarak Muhasebe ve Temel Eğitim Kursu açıldı. Toplam 25 gencin eğitim aldığı bu kurs, 28 günlük eğitimin sonunda tamamlanacak. Şu ana kadar 512 raporlu kişiyi Sağlık İl Müdürlüğü’ne götürdük. Tedavileri için girişimlerde bulunduk. AMATEM’e gönderdik, biz Muş’ta artık bir AMATEM kurulmasını istiyoruz. Benim Muşlu gencim buradan Elazığ’a gitmesin. Burada AMATEM olursa eşi, ailesi, çocukları gidip gelebilir ve maddi sıkıntısı olmaz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Abdulbari Aksoy ile görüşmelerimiz var, sağ olsun kendisi bize destek veriyor. İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşmelerimiz var. Denetim Serbestliği Müdürlüğü ile protokol imzaladık. Ne pahasına olursa olsun Muş’ta uyuşturucu bitecek. Şu anda İş-Kur, Muş Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte muhasebe kursumuzu açtık. Bu kursumuzda 25 kişi var. Kursumuz hafta içi her gün 6 saat sürüyor. Kursumuz toplam 28 günlük. Kurs sonunda sertifika alan arkadaşlarımızla birlikte valiliğe gideceğiz. Kendilerinden bundan sonra da destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Madde Bağımlısı Gençler İçin Temel Muhasebe Kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Madde Bağımlısı Gençler İçin Temel Muhasebe Kursu haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:18
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı