İSTANBUL HABERLERİ

Madde Bağımlılığıyla Mücadele Seferberliği

IHA
01.07.2015 - 11:05Son Güncelleme :
IHA

Tuzla Belediyesi ve Tuzla Kaymakamlığı öncülüğünde, gönüllülük esasıyla sürdürülen “Tuzla’da Hep Birlikte Madde Bağımlılığına Hayır” projesinde Tuzla Belediyesi personeli eğitiliyor.
“Tuzla’da Hep Birlikte Madde Bağımlılığına Hayır” projesinde gönül eğiticiler tarafından farkındalık çalışmaları sürdürülüyor. Projenin ikinci ayağı olan ön müdahale eğitimleri de hayata geçirildi. Projenin ikinci ayağında psikolog ve rehber öğretmenlere bağımlılık potansiyeli olan gençlere yönelik psikososyal ön müdahale teknikleri eğitimi verildi. Proje, gönüllü eğitimcilerin farkındalık çalışmaları, ön müdahale eğitimi almış uzmanların saha çalışmaları ve süpervizyon toplantıları ile devam edecek.
“TUZLA BELEDİYESİ PERSONELİNE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EĞİTİMİ VERİLDİ”
Proje kapsamında Tuzla Belediyesi personeline de eğitim veriliyor. Her gün 1 müdürlüğün personeline verilen eğitimlerde madde bağımlılığındaki hedef kitle, bağımlılığını tanımı, bağımlılık yapıcı maddeler ve etkileri, risk faktörleri, bağımlılığın fark edilişi ve önleyici çalışmalar konuları yer alıyor. Madde bağımlılığı ile mücadelede toplumsal işbirliğine vurgu yapılan eğitimlerde, yanlış kanı ve düşünceler ayrıntılı bir şekilde ele alınıyor.
“HEP BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”
Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Çelikel, madde bağımlılığı ile mücadelenin farkındalık oluşturma, duyarlılığı arttırma ve bilinçli bir toplum hedefi taşıdığını söyledi. Çelikel, “Bu projeye eğitim ile başladık. Gönüllü eğiticilerle her sokağa, her sokakta da bir bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Eğitimle başlayan süreci, gençlerimizi sosyal, kültürel hizmetlerimizle meşgul etmeyi amaçlıyoruz. Gençlerimizin bu illete bulaşmaması için gayret gösteriyoruz ve bu projede hep birlikte hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.
KAMPANYA, ANNELERİN ÇAĞRISI İLE ORTAYA ÇIKTI
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, madde bağımlılığı ile mücadele sürecinin mağdur annelerin gönüllü mücadele isteği ile başladığını söyledi. Başkan Yazıcı, “Mağdur anneler bana gelerek “Evlatlarımızı uyuşturucunun ağından kurtaralım. Biz de bu işin içinde olmak, mücadeleye gönüllü katılmak istiyoruz” dediler. O annelerin çağrısı, bu projenin temelini oluşturdu” dedi.
“GENÇLER, EŞİT ŞARTLAR ALTINDA AYNI TEHDİT ALTINDA”
“Gençler eşit şartlarda aynı tehdit altında” diyerek gençliğin sosyal risk altında bulunduğuna dikkat çeken Başkan Yazıcı, “Madde bağımlılığı toplumsal bir sorun ve bu sorunun üstesinden gelmek için birlikte hareket ediyoruz. Sivil inisiyatif olmadan hiçbir hareket başarıya ulaşmaz. Biz de bu kampanyada toplumun tüm kesimleriyle, Tuzla halkıyla birlikte bu mücadeleyi sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Madde Bağımlılığıyla Mücadele Seferberliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Madde Bağımlılığıyla Mücadele Seferberliği haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

20 Mayıs 2018, Pazar
 • İmsak
  03:46
 • Guneş
  05:35
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  17:02
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  22:07
Sayfa Başı